ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
konkurent apple glasses

Apple Glasses mogą być ważniejsze od iPhone’a

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Ming Chi-Kuo ponownie dostarcza nam ciekawych informacji na temat premier nowych produktów Apple. Wiemy, że Amerykanie pracują nad samochodem, który zadebiutować może najwcześniej w 2023 roku. To jednak nie wszystko. Wcześniej czeka nas premiera kolejnego produktu, z kategorii, której jeszcze w ofercie Apple nie ma.

Zobacz także: Samsung Galaxy S10 – najbardziej oczekiwane nowości

Apple Glasses są potrzebne nie tylko firmie Tima Cooka

Apple jest od wielu lat bardzo uzależnione od sukcesu iPhone’a. Pozostałe produkty oraz sektor usług generują znaczącą, ale jednak dużo mniejszą sprzedaż. Choć te ostatnie mają coraz większe znaczenie. Smartfony są odpowiedzialne aż za 70% przychodów spółki. Tim Cook doskonale zdaje sobie sprawę, że taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie i bardzo potrzebny jest nie tyle kolejny hit rynkowy, co produkt z nowej kategorii. Takim mają być okulary VR. Apple Glasses – tak je nazwijmy mają zadebiutować już w 2020 roku. Zgadza się to z pierwotnymi doniesieniami na temat premiery, które przedstawił nam analityk Gene Munster z Loup Ventures. Ming Chi-Kuo przewiduje przyszłe debiuty produktów spółki z nadgryzionym jabłkiem w logo, gdyż ma to być impuls do kolejnych rekordów. 2 sierpnia 2018 roku, Apple zostało pierwszą w historii spółką notowaną na giełdzie, wartą $1 bilion. Kolejnymi ważnymi produktami dla Apple mają być samochód oraz okulary. Dotychczas podobne produkty innych firm nie osiągnęły sukcesu. Wystarczy wspomnieć o Google Glass. Słuch po nich zaginął. Na pewno ambicje były spore, ale konsumenci chyba nie byli gotowi. Być może Apple Glasses zdecydowanie rozruszają rynek. Podobne projekty pokazywali już Intel czy Sony.

apple glasses

Na temat Apple Glasses mówi się od kilku lat

Kilka miesięcy temi Gene Munster stwierdził, że sprzedaż najważniejszego produktu Apple, czyli iPhone’a osiągnie swój szczyt w 2019 lub 2020 roku. Ponadto firma z Cupertino miałaby rzekomo wypuścić na rynek w tym okresie inteligentne okulary. Mają one nawet zastąpić w przyszłości smartfona z nadgryzionym jabłkiem w logo w roli najważniejszego produktu firmy. Toni Sacconaghi, analityk firmy Bernstein uważa, że Tim Cook jest zafascynowany rozszerzoną rzeczywistością, która pojawi się w nowym produkcie. Urządzenie ma wykorzystywać technologie zarówno rozszerzonej, jak i wirtualnej rzeczywistości. Będzie to zestaw okularów o nazwie kodowej T288. Technologie VR i AR są dla firmy bardzo ważne, gdyż mają być podstawą tego produktu. Jest on szczególnie ważny, a Amerykanie nie mogą sobie pozwolić na żadną słabość w tej kwestii. Apple Glasses mają wykorzystywać zupełnie nowy system operacyjny nazwany rOS. Tim Cook w tamtym roku powiedział, że technologia nie jest jeszcze dostatecznie dojrzała, a konsumenci nie byliby zadowoleni. Analitycy twierdzą, że okulary kosztować mogą około $1300. W pierwszym roku dostępności ma się ich sprzedać 10 milionów.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy