ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google News Wiadomości Google

Wiadomości Google są genialne. Lepszej aplikacji do newsów nie ma – recenzja

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Google Now to przeżytek?

Chyba każdy czyta najświeższe wiadomości ze świata na smartfonie. Wśród nich znajdują się te, którymi dany użytkownik szczególnie się interesuje. Ja od kilku lat korzystam jedynie z Google Now, które ma jednak nieco ograniczoną użyteczność.  Karty w aplikacji uczą się, jakie strony i jakie informacje czytamy najczęściej, po czym co kilka chwil program podaje nam aktualne i ciekawe newsy. Do tej pory wydawało mi się to wystarczające. Odkąd Google wprowadziło Wiadomości Google albo inaczej Google News, nie wyobrażam sobie wrócić do kart Now. Dlaczego? Postaram się wyjaśnić to w tym tekście.

Aplikację w szybki sposób znajdziecie i ściągnięcie z Google Play. Pobrano ją ponad miliard razy, gdyż wcześniej nazywała się ona Google Newsstand. Średnia ocen programu to 4,0 na pięć gwiazdek.

Zobacz także: Ślepy test aparatów – iPhone X vs Huawei P20 Pro. Ty wybierasz zwycięzcę tego pojedynku

Co znajdziesz w Wiadomościach Google?

Po pobraniu aplikacji, na pulpicie znajdziemy ładną ikonę aplikacji. Po jej włączeniu ukazuje nam się strona główna z najważniejszymi dla nas newsami danej chwili. Wiadomości przygotowane są tu w oparciu o sztuczną inteligencję, która dostarcza je w oparciu o nasze upodobania i zainteresowania.  Widnieją one w sekcji „Dla Ciebie” – jest to jedna z opcji, która znajduje się w menu na dole aplikacji.

W dziale „Nagłówki” znajdziemy najważniejsze informacje z kraju i ze świata, które można przewijać wertykalnie. W sekcji tej dodatkowo znajdziemy kolejne menu (w górnej części okna) z wyborem rodzaju newsów. Zostały one podzielone na:

  • Najnowsze
  • Polska
  • Świat
  • Dla Firm
  • Nauka i technika
  • Rozrywka
  • Sport

Każdy więc znajdzie w tej sekcji dodatkowe tematy do przeczytania, gdyby dział „Dla Ciebie” był niewystarczający. Kolejny guzik w menu to „Ulubione”, w którym możemy pomóc aplikacji, aby dostarczała nam newsy skrojone pod nasz gust. Moje przykładowe tematy, które obserwuję zobaczycie na zrzucie ekranu. Można je w szybki sposób dodać przyciskiem +, który znajduje się w prawym dolnym rogu.

Ponadto użytkownik posiada opcję zapisania konkretnych artykułów lub źródeł. Te ostatnie znajdują się w sekcji o nazwie „Kiosk”. Korzystający zobaczy tu popularne portale, które serwują codziennie tysiące informacji. Zostały one również podzielone na działy. W tym miejscu zapraszam do obserwowania android.com.pl, który znajduje się w sekcji Nauka i Technika.

Podsumowanie

Jeżeli chodzi o interfejs i design programu, to jest on intuicyjny i prosty w obsłudze. Dominuje tu kolor biały, który przynajmniej dla mojego oka, jest miły w odbiorze. Do działania i obsługi aplikacji nie mogę się przyczepić. Wszystko „klika się” i działa świetnie. Szczególnie przypadła mi do gustu sekcja „Dla Ciebie”, która faktycznie dostarcza informacji wręcz „uszytych” dla mnie. Świetnie, że najważniejsze newsy z kilkunastu portali mam teraz w jednym miejscu. Program polecam wszystkim, którzy używali Google Now, a także innych tego typu aplikacji. Dajcie Wiadomościom Google szansę, a zobaczycie, że nie będziecie chcieli wrócić do swojego starego programu z newsami.

Sprawdź najnowsze wpisy