Nagrodzono najlepsze wyświetlacze w urządzeniach. Zobaczcie wyniki

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Wszelkie rankingi zawsze budzą wiele kontrowersji. Wystarczy przypomnieć choćby ten najpopularniejszy, oceniający jakość aparatów w smartfonach, czyli Dx0Mark. Od razu poddawane są w wątpliwość kryteria oceny, a często pojawiają się i bardziej agresywne określenia. Zwycięzcy często są mieszani z błotem – mimo tego, że zwykle na czele rankingu znajdują się jednak te najlepsze urządzenia. Kontrowersji nie unikniemy nigdy i każdy ranking zawsze będzie je budził. Nie inaczej będzie tym razem.

Zobacz także: Nokia 1 trafiła do polskich sklepów – czy została dobrze wyceniona?

Kogo tym razem wyróżniono?

Nie jest tajemnicą, że Apple dokłada wszelkich starań w zakresie jakości urządzeń, a wyświetlacz jest chyba ich najważniejszą częścią. Wysiłki Amerykanów zostały tym razem docenione, wbrew głosom wielu krytyków. Spółka otrzymała nagrody nie tylko za ekran umieszczony w iPhonie X, ale też za ten znajdujący się w iPadzie Pro. Wyróżnienia przyznał Display Week i zostaną przyznane na corocznych targach. Według Display Week na najwyższe laury zasługują wysokiej jakości, innowacyjne produkty z branży technologicznej. Wszyscy laureaci nagrody, która przyznawana jest w 2018 roku, otrzymują ją za produkty wypuszczone na rynek w roku ubiegłym.

A za co?

Obecne na rynku modele iPada Pro, w wersjach 10,5 oraz 12,9-calowej zadebiutowały w czerwcu 2017 roku. Zdobyły świetne oceny za technologię wyświetlania ProMotion, która znajduje się w obydwu urządzeniach. ProMotion wprowadza częstotliwość odświeżania wyświetlacza na poziomie 120 Hz. Efektem tego rozwiązania jest brak jakichkolwiek opóźnień na ekranie. Wszystko sprawia wrażenie płynności i większej responsywności. Funkcja ta sprawia, że przewijanie jest znacznie bardziej przyjemne, a Apple Pencil działa jeszcze sprawniej. 10,5-calowy iPad Pro ma ekran o rozdzielczości 2224 x 1168 pikseli, a jego większy brat – wersja 12,9 zyskał rozdzielczość wyświetlacza 2732 x 2048 pikseli. Obydwa tablety obsługują również funkcję TrueTone. Dostosowuje ona balans bieli wyświetlacza do oświetlenia w pomieszczeniu – mniej męczy to nasze oczy. Wspiera też szeroką gamę kolorów P3.

Nagrodzono też iPhone’a

W kategorii smartfonów wyróżniono flagowy model Apple. Wyświetlacz Super Retina, zastosowany w tym urządzeniu otrzymał nagrodę za świetną jakość. Przypomniano, że to pierwszy ekran OLED zastosowany w iPhonie. W dodatku wspiera on HDR oraz opisane wyżej True Tone. Jego rozmiar to 5,8-cala. Według Display Week zapewnia on wręcz uderzające kolory, prawdziwą i rewelacyjną czerń, a także doskonałe, systemowe zarządzanie kolorami. Wyświetlacz HDR obsługuje Dolby Vision oraz HDR10, które służą do podwyższenia jakości obrazu i wideo. True Tone dopasowuje też barwy ekranu do otaczającego nas świata.

Urządzenia z innych kategorii, które wyróżniono to choćby 70-calowy telewizor Sharp LCD 8k, optyczny czytnik linii papilarnych firmy Synaptics czy LGED Digitacl Crystal Sound OLED – głośnik zintegrowany z panelem OLED. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 23 maja w Los Angeles.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy