ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Bezpieczny telefon z aktualizacjami? Google poleca biznesowe modele

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Na sklepowych półkach można znaleźć tak wiele różnych urządzeń działających pod kontrolą Androida, że niektórzy klienci, szczególnie Ci nieco słabiej obeznani z technologią, mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego smartfona. Google już wkrótce postara się o to, by biznesmeni – którzy jednak głównie korzystają z produktów marki Apple, ze względu na funkcje lub modę – wybierali telefony z Androidem. W tym celu firma przygotowuje listę urządzeń skierowanych do przedsiębiorczych osób. Jakie telefony znalazły się w pierwszej edycji programu i na co one pozwalają? Tego dowiecie się w tym artykule.

Czym wyróżniają się urządzenia dla biznesu?

smartfon dla biznesu

Program, który przez firmę Google nazwany został „Android Enterprise Recommended” ma pozwolić osobom powiązanym z biznesem na szybki i bezproblemowy zakup urządzenia działającego pod kontrolą Androida. Wybrany w ten sposób smartfon, który odznaczony będzie certyfikatem giganta z Mountain View, na tle konkurentów wyróżniać ma się wieloma aspektami.

Na początek – aktualizacje i dodatkowe funkcje

Przede wszystkim zwiększone zostanie bezpieczeństwo telefonów – każdy producent przystępujący do programu „Android Enterprise Recommended” zobowiązuje się, że najnowsze aktualizacje systemu wydawać będzie maksymalnie 90 dni od daty opublikowania ich przez Google (taki stan rzeczy gwarantowany jest przez co najmniej 3 lata od daty premiery urządzenia). Udogodnienie to pozwoli na dodawanie nowych funkcji, jak również zapewni szybkie łatki w przypadku wykrycia poważnych błędów bezpieczeństwa – sekrety firmy będą więc bezpieczne na tak certyfikowanym telefonie. Co więcej, aktualizacje dla wszystkich urządzeń z danej serii będą wydawane w tym samym czasie.

Zobacz także: Najbardziej wyczekiwany dodatek już wkrótce trafi do systemu Android

Kolejną różnicą w przypadku telefonów „Android Enterprise Recommended” są dodatkowe możliwości dla pracodawcy – każde urządzenie odznaczone tym certyfikatem będzie mogło być centralnie zarządzane z poziomu administratora. Wszystkie smartfony otrzymają również dodatkowe udogodnienia, które z pewnością przydadzą się klientom biznesowym – na to wpływa jednak producent danego modelu. Warto również wspomnieć o tym, że każdy telefon biorący udział w programie nie będzie posiadał SIM locka.

Które modele są polecane przez giganta z Mountain View?

Na stronie Google’a opublikowana została już lista telefonów, które polecane są dla klientów biznesowych. W tym miejscu warto wymienić np. smartfony z serii Huawei Mate 10, P10 lub P Smart, które bezproblemowo wykorzystywane mogą być w tej branży – pozwalają na to m.in. zaawansowane funkcje oraz dobre podzespoły. Pełną listę zakwalifikowanych telefonów możecie znaleźć poniżej. Co ciekawe, nie znalazł się na niej żaden produkt Samsunga.

  • Google Pixel i Pixel XL (2016)
  • Google Pixel 2 i Pixel 2 XL
  • BlackBerry KEYone i Motion
  • LG V30 i G6
  • Motorola X4 i Z2 Force
  • Nokia 8
  • Huawei Mate 10, Mate 10 Pro, P10, P10 Plus, P10 Lite i P smart
  • Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact, Xperia XZ Premium, Xperia XA2 i Xperia XA2 Ultra

Najnowsze urządzenia będą stopniowo dodawane do listy Google’a.

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy