Przestępcy grożą śmiercią za negatywne opinie o fałszywych sklepach internetowych

Adrian Celej Artykuły 2017-12-14

Nie od dziś wiadomo, że w sieci bardzo łatwo znaleźć fałszywy sklep internetowy, obiecujący markowe towary za grosze. Wyrastają jak grzyby po deszczu, od początku mają mnóstwo pozytywnych opinii, a po krótkim czasie znikają razem z pieniędzmi oszukanych klientów. Niektórzy próbują z nimi walczyć, jak się okazuje jest to dość ryzykowne zadanie.

Co się stało?

Właściciel portalu legalniewsieci.pl otrzymał wiadomość SMS z groźbą śmierci. Poszło o to, że na łamach tego portalu pojawiały się ostrzeżenia przed fałszywymi sklepami internetowymi. Prawdopodobnie takie kroki mocno zdenerwowały przestępców stojących za tym procederem, w efekcie czego wysłali oni taką wiadomość:

To ogromny biznes

Mogłoby się wydawać, że za tego typu sklepami stoi grupka gimnazjalistów, którzy chcą być panami w swojej szkole i liczą choćby na jedno zamówienie. Tak niestety nie jest. Przeważnie ci sami ludzi odpowiadają za dziesiątki fałszywych sklepów, mają dokładny plan działania, wiedzą co robić, żeby nie wpaść w kłopoty. Czy faktycznie mogą być gangsterami, którzy są w stanie coś komuś zrobić. Raczej nie. W powyższej wiadomości widzimy wzmiankę o 15 bitcoinach, które przestępcy chcą wyznaczyć za głowę redaktora. W przeliczeniu to 894 tysiące złotych. Nie ma takiej możliwości, aby przestępcom tego typu transakcja się opłacała. Prawdopodobnie ich wszystkie fałszywe sklepy do dziś nie zarobiły nawet połowy tej kwoty. Ponad to tego typu zlecenia są znacznie tańsze. Oznacza to, że nadawca wiadomości nie ma pojęcia o kosztach tego typu usług oraz nie zna aktualnej wartości bitcoina.

Co dalej?

Sprawa została zgłoszona na policję, według zastraszanego redaktora namierzyli oni już sprawcę, z drugiej strony ten… wypowiada się w komentarzach. Sytuacja jest dość dziwna, czytając wypowiedzi oszusta odnoszę wrażenie, że jest on skrajnym idiotą. Pojawiają się także głosy, że cała ta akcja ma służyć jedynie zwiększeniu popularności serwisu. Biorąc pod uwagę to, że nikt nie usuwa komentarzy oszusta, faktycznie można się nad tym zastanowić. Jeśli to prawda, to oznacza, że mamy do czynienia z bardzo głupim działaniem administracji serwisu.

Zobacz też: Gdybyś włożył 1000 zł w 2013 r., dziś miałbyś 800 tys. zł. Magia Bitcoina trwa

Fałszywe sklepy internetowe to nadal ogromny problem

Mimo tego, że wzrasta świadomość społeczeństwa, nadal co jakiś czas robi się głośno o fałszywych sklepach i oszukanych klientach. Robiąc zakupy warto korzystać ze znanych i sprawdzonych sklepów. Nie ma nic za darmo, jeśli w mało znanym sklepie widzimy ceny znacznie niższe od tych u konkurencyjnych dostawców, najlepiej całkowicie zrezygnować z zakupu. W przeciwnym wypadku możemy zostać bez towaru i pieniędzy, czego nikomu nie życzę. • Marucins

  😀 dobre hehe

 • Szymon L

  Sieroty pewnie myślą że jak przeglądają net przy zgaszonym świetle to są w darknecie xD

 • łukasz Jedryszczyk

  Nie chcę wiedzieć skąd znasz ceny takich usług ?

  • Jakoś trzeba sobie radzić z trollami w komentarzach 😉

   • Rincewind

    Emmm…. @Adrian Celej może czasem się nie zgadzamy ale wiedz, że Cię bardzo szanuję.

    • Adrian Celej

     Każdy tak mówił…

     • Rincewind

      A z resztą i tak jesteś w kolejce za Derduchem:P

     • Adrian Celej

      Nie znam go, nie będę czekał w kolejce 😉

     • Rincewind

      Największy gangsta w sieci, groził śmiercią już chyba kilkudziesięciu osobom za samo to, że się z nim nie zgadzali. Ma nawet filmy na YT jak podpala ludziom którzy go wkurzyli samochody, i jak wysadza sklep w powietrze bo był zamknięty… A wszystko gorzej animowane niż Smok w filmie Wiedźmin. Chociaż raz jeden gość się wkurzył i wyzywa go teraz na każdym kroku od najgorszych a nasz gangsta-seryjny morderca boi się odpowiedzieć mimo wyzwisk gdzie „śmieć” jest najbardziej łagodnym.

     • Adrian Celej

      Ah, taki Tiger Bonzo…

     • Rincewind

      Coś w ten deseń ale nie blokuje płyty głównej.

  • Adrian Celej

   W swoim czasie interesowałem się takimi tematami. Były to czasy upadku Silk Road.

 • Rincewind

  Może to Derduch jest tym oszustem? Jeśli chodzi o niedorozwiniętego durnia podającego się za gangstera i grożącego ludziom śmiercią na lewo i prawo to on pasuje jak ulał.x