ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
plus play t-mobile orange porównanie

Który operator oferuje najwięcej Internetu mobilnego?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Kontynuujemy cykl porównywania ofert operatorów. W tym odcinku ponownie wrócimy do wielkiej czwórki. Z racji, że od ich ostatniego udziału minęło zaledwie kilka tygodniu to oznacza, że wśród ofert wielkich roszad nie zastaniemy. Dzisiaj coraz więcej urządzeń oferuje wsparcie dla dwóch kart SIM. W takich wypadkach jedna najczęściej służy do rozmów i wiadomości, a druga do połączenia internetowego. W dobie ofert no-limit wydaje się to bezsensowne, ale w moim przypadku się przydaje – tam, gdzie nie sięga Orange musi sobie poradzić T-Mobile.

Założenia są proste – szukamy największej paczki internetowej. Nie interesują nas modemy, routery i inne urządzenia. Chcemy dostać samą kartę SIM (lub kilka). Nie mamy ograniczeń cenowych, aczkolwiek nie trudno stwierdzić, że im mniej tym lepiej. Operatorów wirtualnych odsuwam na bok z prostego względu – przyjdzie na nich czas.

Plus

W ofercie zielonego operatora znajdziemy trzy oferty, które spełniają powyższe założenia. Odpowiednio za 29,99 zł, 49,99 zł i 69,99 zł. Wspólnym mianownikiem są takie dodatki, jak:

  • pakiet antywirusowy i ochrona rodzicielska – na 3 urządzenia, przez 2 miesiące za 0 zł, później 9 zł/mies
  • IPLA:
    • IPLA Opcja Elastyczna 1z3 – przez 2 miesiące trzy pakiety IPLA w cenie abonamentów. Później 10 zł/mies za jeden pakiet.
    • IPLA PLUS – za darmo. W ramach tej opcji otrzymacie: mecze polskiej reprezentacji w piłkę nożną i mecze Plusligi, 5 kanałów TV i seriale Polsatu – bez reklam.
  • HBO GO – miesiąc za darmo, później 20 zł/mies.
  • Umowa na 24 miesiące.
  • Abonament za darmo przez 2 miesiące, przy kupnie oferty internetowo.

Najważniejsze jednak przed nami. W ramach powyższych ofert otrzymacie odpowiednio: 30, 50 i 80 GB pakietu internetowego.

T-Mobile

Różowi idą o krok dalej i oferują oferty bez limitu danych. W regulaminach nie doczytałem się o zwolnieniach prędkości. Za 80 zł/mies otrzymacie nielimitowany Internet. Przez pół roku możemy płacić 1 złotówkę, jeśli zdecydujemy się na umowę na 24 miesiące. Decydując się na 1,5 roku współpracy płacimy co miesiąc 80 zł. Dodatkowo w ofercie T-Mobile’a znajdziemy pakiety za 29,99 zł i 39,99 zł miesięcznie. Pierwsze 3 miesiące są darmowe, a w zamian otrzymujemy odpowiednio 30 GB i 50 GB. W usługach dodatkowych pojawia się „LTE bez limitu”.

Orange

Pomarańczowy operator ma zdecydowanie najuboższą ofertę. Znajdziemy w niej wyłącznie dwa mobilne pakiety internetowe. Pierwszy, za 9,99 złotych oferuje 10 GB. W każdej propozycji dodatkowe 10 GB kosztuje 10 złotych. Druga oferta to abonament za 39,99 zł/mies w umowie na 24 miesiące. W zamian otrzymujemy 50 GB danych. Kolejną wspólną cechą obu promocji jest brak limitu danych po przekroczeniu podstawowego pakietu – wtedy prędkość zwalnia do 1 Mb/s.

Play

Na koniec fioletowi, którzy być może nie słyną z najlepszego zasięgu, ale to wszystko zależy od punktu siedzenia. Może akurat w Waszym miejscu zamieszkania nie narzekacie na ten aspekt. Oferty rozpoczynają się od 29,99 zł. W zamian otrzymacie Play NOW (pakiet mini) i 30 GB pakietu internetowego. Przez pierwsze pół roku nie ma limitów. W nomenklaturze Playa „bez limitu” oznacza 100 GB pełnoprawnego transferu. Po jego przekroczeniu prędkość pobierania zwalnia do 1 MB/s, a wysyłania do 384 Kb/s. Za 49,99 zł miesięcznie już pojawia się oferta nielimitowana. Dodatkowo na 1 urządzeniu będziecie mogli uruchomić Play NOW – pakiet podstawowy. Za kolejne 10 zł/mies. otrzymacie pakiety HBO i HBO GO.

Zobacz też: Samsung i 512 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika

Powyższe oferty to abonamenty. Za tydzień przyjrzymy się mobilnym internetem „na kartę” i najprawdopodobniej dołączymy do tego operatorów wirtualnych.

Sprawdź najnowsze wpisy