ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung rozpoczyna produkcję nowych pamięci – 512 GB dla Galaxy S9?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Twój smartfon jest tak dobry, jak jego najsłabszy element. Ta maksyma ma świetne zastosowanie na mobilnym rynku. Niewątpliwie w przypadku szeroko rozumianych komputerów to pamięci są najsłabszym ogniwem w kwestii wydajności. Zapewne każdy z Was zauważył ogromną różnicę w prędkości chociażby laptopa, który wykorzystuje dysk SSD. Identycznie wygląda sytuacja ze smartfonami. Tego typu skok technologiczny mogliśmy zauważyć, gdy Samsung wprowadził z Galaxy S6 pamięci UFS.

Koreańczycy szykują kolejną nowość. Firma ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie masowej produkcji kości o pojemności 512 GB. Wciąż mówimy o technologii UFS, więc też o świetnych parametrach – losowy odczyt na poziomie 42000 IOPS (liczba operacji wejścia/wyjścia na sekundę), a zapis na poziomie 40000 IOPS. Zastosowano 64 warstw układów V-NAND. Samsung zaznacza, że pojemność 512 GB wystarczy na przechowanie 130 filmów o długości 10 minut i rozdzielczości 4K. Prędkość zapisywania 5 GB nagrań FullHD ma trwać około 6 sekund. Nowe pamięci znajdą swoje zastosowanie nie tylko w smartfonach, ale również w dyskach SSD. Te drugie mają notować prędkości odczytu sekwencyjnego do 860 MB/s, a zapisu  do 255 MB/s.

Zobacz też: Apple nie może uznać iOS 11 za udany system.

Samsung wyraźnie zaznaczył, że dzisiejsza premiera jest przeznaczona między innymi dla kolejnej generacji mobilnych urządzeń. Jeśli Koreańczycy traktują Galaxy S9, jako nową generację to nie wyobrażam sobie innej możliwości, jak mowy właśnie o tym smartfonie. W ostateczności to Galaxy Note9 lub elastyczny Galaxy X będą mogły pochwalić się tak duża przestrzenią na pliki.

źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy