iPhone 8 sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami. Hitem będzie jednak X

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Niedawno przedstawiliśmy listę najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie. Od lat na jej szczycie znajdują się urządzenia Apple. Tym razem najlepiej sprzedającym się telefonem pierwszego półrocza 2017 był iPhone 7. Na drugim miejscu znalazł się jego większy brat – iPhone 7 Plus. Na kolejnej pozycji mamy przedstawiciela Samsunga. Co ciekawe, nie jest to Galaxy S8, ale Galaxy Grand Prime Plus. Na czwartym miejscu jest iPhone 6s, a dopiero za nim, na miejscach piątym i szóstym tegoroczne flagowce koreańskiej spółki: S8 oraz S8+. Więcej informacji znajdziecie w artykule.

iPhone 7 najpopularniejszym smartfonem całego 2017 roku?

Wszystko wskazuje, że iPhone 7 i 7 Plus pozostaną na szczycie do końca tego roku. Analityk John Vinh z firmy analitycznej KeyBanc Capital Markets twierdzi, że zeszłoroczne flagowce Apple sprzedają się lepiej niż tegoroczne nowości: iPhone 8 i 8 Plus. Dane te pochodzą przede wszystkim od amerykańskich i brytyjskich operatorów komórkowych.

iPhone 8 sprzedaje się zgodnie z oczekiwaniami

Analiza wskazuje kilka elementów wpływających na ten stan. Pierwszym, jest zbliżająca się premiera iPhone’a X. Model ten jest traktowany jako „prawdziwy” następca iPhone’a 7. Klienci, którzy w ubiegłym roku kupili ten smartfon czekają na to zupełnie nowe urządzenie. Kolejnym czynnikiem niekorzystnie wpływającym na zainteresowanie iPhonem 8 są zdecydowanie niższe ceny jego poprzednika. Od premiery „ósemki” model poprzedniej generacji kosztuje znacznie mniej. Przykładem może być polski sklep Apple. iPhone 7 w wersji 32 GB wyceniony jest obecnie na 2729 złotych. Jeszcze na początku września, cena urządzenia wynosiła 3349 złotych. iPhone 8 w podstawowej wersji 64 GB to koszt 3479 złotych. Dla większości użytkowników nowa generacja smartfonów Apple nie przynosi nowości wartych dopłaty, a obydwa modele są bardzo podobne. Warto jednak dodać, że dane nie obejmują firmowych salonów Apple. Sprzedaż u operatorów może się dość wyraźnie od nich różnić, choćby z uwagi na promocje dotyczące poprzednich modeli.

Zgodnie z raportem KGI Securities Apple spodziewa się, że popyt na nowe smartfony 8/8 Plus oraz iPhone X rozłoży się po równo. Analitycy tej firmy twierdzą, że poziom sprzedaży „ósemek” jest zgodny z przewidywaniami amerykańskiego producenta, mimo że rynek był negatywnie do nich nastawiony.

X będzie hitem

Kolejne prognozy dotyczące sprzedaży iPhone’ów podaje firma Gartner. Według niej sprzedaż smartfonów wzrośnie w 2018 roku, zarówno w Chinach, USA, jak i Europie. Jednym z modeli odpowiedzialnych za ten wynik będzie iPhone X.

W przyszłym roku firmy dostarczą na rynek 1,9 miliarda smartfonów. Udział tych urządzeń w rynku telefonów wyniesie 86%, i będzie to 6% więcej niż w 2017 roku. Gartner podaje, że iPhone X stanie się hitem, pomimo bardzo wysokiej ceny. Dostępność tego modelu dopiero od listopada spowoduje, że jego sprzedaż będzie rekordowa w pierwszych miesiącach kolejnego roku.

Gartner podaje, że firmy w 2018 roku dostarczą na rynek 2,35 miliarda komputerów, smartfonów i tabletów, co oznacza 2% wzrost. Będzie za niego odpowiedzialny rynek mobilny – sprzedaż komputerów spadnie o około 4,4%.

Źródłó: 9to5mac, apple

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy