Aplikacja Facebooka na urządzenia mobilne nigdy nie była zbyt dobrze oceniania przez jej użytkowników. Powodem bardzo słabych recenzji była przede wszystkim waga oraz zasobożerność tego programu. Aplikacja służąca do przeglądania najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie waży kilkaset megabajtów i zużywa sporą ilość pamięci operacyjnej, a także w znacznym stopniu przyczynia się do rozładowywania akumulatora. Jak temu zaradzić? Wystarczy skorzystać z aplikacji alternatywnej, która zazwyczaj działa dużo lepiej. Dokładniej na temat wszystkich programów tego typu jakiś czas temu pisał już Adam. Dziś nieco bardziej szczegółowo przedstawiam Wam Simple for Facebook Pro, który do końca dnia dostępny jest za darmo!

Czy warto korzystać z Simple for Facebook Pro?

Według mnie jak najbardziej, ponieważ program ten jest świetną alternatywą dla oryginalnej aplikacji Facebooka. Jego konfiguracja jest bardzo prosta – przy pierwszym włączeniu, aplikacja poprosi o zalogowanie się i przyznanie jej wymaganych uprawnień. Jeśli korzystacie z dwustopniowej weryfikacji, to dodatkowo konieczne może być wprowadzenie specjalnie wygenerowanego kodu logowania.

Simple for Facebook Pro korzysta ze stylistyki Material Design. Pod napisem „Aktualności” znaleźć można cztery przyciski, doskonale znane ze starszej wersji oficjalnej aplikacji społecznościowego giganta. Pierwszy z nich to wspomniane już „Aktualności”, czyli główna tablica ze wszystkimi postami, filmami i zdjęciami. Zaraz obok znaleźć można zakładkę z prośbami o dodanie do znajomych oraz powiadomieniami. Kliknięcie ikonki hamburgera, która znajduje się na końcu tej listy, powoduje przejście do panelu ze wszystkimi funkcjami i ustawieniami.

Nie należy również zapominać o ustawieniach samego programu, ponieważ pozwala on na zaawansowaną konfigurację aplikacji. Dostosować można m.in. ustawienia odtwarzania materiałów wideo, kolorystykę interfejsu, rozmiar czcionki itp. Warto wspomnieć o tym, że Simple for Facebook Pro wspiera również tryb nocny – funkcję uwielbianą przez tysiące użytkowników Androida. Świetnym dodatkiem do aplikacji jest również możliwość dostosowywania swojej tablicy z aktualnościami – pozwala to m.in. na wyłączenie wszystkich postów sponsorowanych oraz reklam!

Na sam koniec zostawiłem jeszcze jedną świetną opcję, którą znaleźć można w Simple for Facebook Pro – jest to wbudowany komunikator, który pozwala na rozmowy ze znajomymi bez konieczności instalowania Messengera. Proste i przyjemne!

Jak pobrać Simple for Facebook Pro?

Aby na zawsze przypisać Simple for Facebook Pro do swojego konta Google Play, wystarczy przejść pod ten adres i wybrać opcję „Zainstaluj”. Po tej operacji program będzie dostępny do pobrania na każdym Waszym urządzeniu, a wszystkie wydane aktualizacje będą dostępne również dla Was. Pamiętajcie, że ta oferta ważna jest wyłącznie do godziny 24, więc lepiej się pospieszcie!

Źródło: Google Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.