Google Wallet ikona aplikacji

Google Pay zniknie z Twojego smartfona – powoli startuje Google Wallet

2 minuty czytania
Komentarze

Google Pay powoli odchodzi w niepamięć, a zastępuje je Google Wallet. O tej zmianie pisaliśmy dla Was przed kilkoma miesiącami, a teraz gigant z Mountain View zaczął proces wypuszczania odpowiedniej aktualizacji. Ta ma trafić do użytkowników w 39 krajach, gdzie rozpoczął się cały ten proces, a wśród nich jest także Polska. Nie ma co jednak panikować, że Google Pay znika z naszych smartfonów, ponieważ Google nie wyłącza usługi. Po prostu robi porządki.

Znika Google Pay, a pojawia się Google Wallet – co to oznacza w praktyce?

Google Wallet wygląd aplikacji

Jak to zwykle bywa w przypadku aktualizacji od Google, nie wszyscy otrzymają ją w tym samym momencie. Część użytkowników będzie musiała na to jeszcze poczekać, ale prędzej czy później Google Pay zostanie zastąpione przez Google Wallet (Portfel). Aktualizacja Google Pay (wersja 2.150.460235810) przynosi oczywiście zmianę nazwy, ale też i ikony, więc z początku można się będzie zdziwić. Szczególnie wtedy, kiedy ktoś przegapił informację na temat tego, że Google robi porządki w swoim portfolio. Porządki dość dziwne, ponieważ aplikacja Wallet była już dostępna, ale potem zmieniono jej nazwę na Android Pay, które następnie stało się Google Pay.

Co nowego wniesie Google Wallet? Przede wszystkim nie należy się obawiać tego, że nagle płatności smartfonem zostaną nam wyłączone. Tutaj ma to pozostać bez zmian, a samo Google Pay będzie jednym z modułów wewnątrz samej aplikacji. Ta za to będzie miała możliwość oferowania trochę więcej, niż do tej pory. Główną zaletą Google Wallet będzie bowiem to, że wszystkie nasze cyfrowe karty będą dostępne w jednym miejscu. Jest to poniekąd rozwinięcie tego, co już znamy, ale tutaj Google chce po prostu sprawy bardziej uporządkować. Google Wallet ma dawać możliwość przechowywania także kart lojalnościowych z różnych sklepów, kart pokładowych na lot samolotem, biletów na różne wydarzenia (koncerty, mecze itd.) czy w końcu kart podarunkowych.

Jednocześnie użytkownik po dodaniu np. biletu na koncert, ma otrzymywać stosowne powiadomienia o zmianach. Nowa wersja aplikacji pozwoli także na przechowywanie cyfrowych kluczy do samochodów, cyfrowego prawa jazdy czy nawet certyfikatu szczepień. Warto jednak dodać, że te nowości nie będą dostępne globalnie, a z początku pojawią się w Stanach Zjednoczonych. W Polsce więc dużych zmian Google Wallet nam nie przyniesie, a przynajmniej nie od razu.

Źródło: Google

Motyw