Smartfony OnePlus to popularny wybór dla osób, które oczekują wysokiej wydajności oraz ciekawych funkcji w niewygórowanej cenie. Pomimo tego, że ceny urządzeń tego producenta z roku na rok rosły, to kilka tygodni temu OnePlus zdecydował się na wydanie świetnego średniaka, który z pewnością spodobał się wielu konsumentom: mowa o modelu Nord. W tym artykule poznacie aplikację, dzięki której na wybranych urządzeniach OnePlus (również na Nordzie) będziecie mogli dostosować częstotliwość odświeżania ekranu do swoich potrzeb.

AutoHz – częstotliwość odświeżania ekranu zależna od aplikacji

AutoHz to ciekawy program stworzony przez użytkownika forum XDA-Developers o nicku arter97, który pozwala na manualne ustawienie wybranej częstotliwości ekranu we wskazanych aplikacjach. Dla przykładu, filmy możemy więc oglądać w 120 klatkach na sekundę, podczas gdy galeria będzie wyświetlała nam już tylko 60 klatek, by zaoszczędzić baterię. Aplikacja, wstępnie przystosowana do OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro, została właśnie zaktualizowana. Co ciekawego znalazło się w aktualizacji?

Zobacz też: Rozpoczął się 25. cykl słoneczny. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nowa wersja AutoHz to przede wszystkim wsparcie dla OnePlus Nord. Od teraz użytkownicy tego modelu mogą ręcznie wybierać, w jakich aplikacjach obraz oglądać chcą w 60, 90 i 120 klatkach na sekundę. Co więcej, program wspiera również nowe funkcje znane z Androida 11. I to by było na tyle. Jeżeli chcecie przetestować aplikację AutoHz na swoim smartfonie, to możecie kupić ją w sklepie Google Play. Miłego użytkowania!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.