Nowa odsłona mobilnej aplikacji OLX została właśnie zaprezentowana. Zmieniła się też tradycyjna wersja strony dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, a cała platforma OLX ma teraz nowe logo. Na zmianach wizualnych nie poprzestano – OLX zaoferował również nowe funkcje.

Nowa odsłona aplikacji OLX – co się zmieniło?

Zmianie uległa szata graficzna mobilnej aplikacji OLX. Wcześniej w interfejsie oprócz białego koloru dominowała niebieska barwa. Nie było zbyt wiele animacji, całość wyglądała mało nowocześnie. Teraz się to zmieniło. Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się nowa odsłona aplikacji – wykonaliśmy kilka przykładowych zrzutów ekranu. Z aplikacji korzysta się przyjemniej, niż wcześniej.

nowa odsłona aplikacji olx

Nie sposób nie zauważyć też nowego loga platformy OLX. Przyciąga ono uwagę, ale nowy OLX to nie tylko zmiany wizualne. Przykładowo, dotychczas, gdy chcieliśmy wejść w nasz profil, wiadomości lub obserwowane ogłoszenia, musieliśmy rozwinąć dodatkowe menu z lewej strony. Teraz jest zdecydowanie łatwiej: wszystkie ważne skróty mamy na dolnym pasku, który niemal cały czas jest widoczny. OLX wprowadził także możliwość sortowania ogłoszeń z poziomu głównej strony z wynikami – to norma w wielu sklepach internetowych i nie tylko. Niestety, dotychczas w aplikacji OLX, by posortować ogłoszenia, np. wg. cen musieliśmy wejść w filtry. Warto też wspomnieć o zdjęciach, które są widoczne od razu w konwersacjach. Dotychczas wyświetlały się jedynie informacje o załączniku, który trzeba pobrać.

Czytaj także: OLX pomaga przenieść firmę do internetu i oferuje przedsiębiorcom 500 zł

Jak skorzystać z nowej wersji aplikacji OLX? Wystarczy pobrać ją ze sklepu z aplikacjami na nasz telefon lub tablet. Jeśli już mamy zainstalowanego OLX-a na urządzeniu, oczywiście nie trzeba powtarzać całej procedury. Wystarczy zaktualizować program.

źródło: OLX

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.