Nowa odsłona mobilnej aplikacji OLX została właśnie zaprezentowana. Zmieniła się też tradycyjna wersja strony dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, a cała platforma OLX ma teraz nowe logo. Na zmianach wizualnych nie poprzestano – OLX zaoferował również nowe funkcje.

Nowa odsłona aplikacji OLX – co się zmieniło?

Zmianie uległa szata graficzna mobilnej aplikacji OLX. Wcześniej w interfejsie oprócz białego koloru dominowała niebieska barwa. Nie było zbyt wiele animacji, całość wyglądała mało nowocześnie. Teraz się to zmieniło. Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się nowa odsłona aplikacji – wykonaliśmy kilka przykładowych zrzutów ekranu. Z aplikacji korzysta się przyjemniej, niż wcześniej.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
nowa odsłona aplikacji olx

Nie sposób nie zauważyć też nowego loga platformy OLX. Przyciąga ono uwagę, ale nowy OLX to nie tylko zmiany wizualne. Przykładowo, dotychczas, gdy chcieliśmy wejść w nasz profil, wiadomości lub obserwowane ogłoszenia, musieliśmy rozwinąć dodatkowe menu z lewej strony. Teraz jest zdecydowanie łatwiej: wszystkie ważne skróty mamy na dolnym pasku, który niemal cały czas jest widoczny. OLX wprowadził także możliwość sortowania ogłoszeń z poziomu głównej strony z wynikami – to norma w wielu sklepach internetowych i nie tylko. Niestety, dotychczas w aplikacji OLX, by posortować ogłoszenia, np. wg. cen musieliśmy wejść w filtry. Warto też wspomnieć o zdjęciach, które są widoczne od razu w konwersacjach. Dotychczas wyświetlały się jedynie informacje o załączniku, który trzeba pobrać.

Czytaj także: OLX pomaga przenieść firmę do internetu i oferuje przedsiębiorcom 500 zł

Jak skorzystać z nowej wersji aplikacji OLX? Wystarczy pobrać ją ze sklepu z aplikacjami na nasz telefon lub tablet. Jeśli już mamy zainstalowanego OLX-a na urządzeniu, oczywiście nie trzeba powtarzać całej procedury. Wystarczy zaktualizować program.

źródło: OLX
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.