Mac OS to bardzo przyjazny system operacyjny, który pochwalić może się wieloma udogodnieniami, których nie znajdziemy np. w Windowsie. Jego użytkownicy wiedzą jednak, jak bardzo problematyczna może być synchronizacja plików pomiędzy komputerem a smartfonem z Androidem. Na całe szczęście pewien deweloper z Indii postanowił rozwiązać ten problem raz na zawsze i stworzył bezpłatną i niezwykle przyjazną aplikację o nazwie OpenMTP.

OpenMTP – synchronizacja pomiędzy systemami Mac OS a Android nareszcie jest prosta

openmtp

OpenMTP to aplikacja, która przyda się wszystkim właścicielom komputerów Mac, którzy wciąż korzystają ze smartfonów z systemem Android. Program pozwala na szybki i intuicyjny transfer plików z telefonu przy pomocy trybu połączenia Media Transfer Protocol. Mac OS domyślnie nie wspiera takiej możliwości. Do tej pory, by przerzucać pliki ze swojego smartfona, należało zainstalować jedną z ociężałych aplikacji, które nie były zbyt intuicyjne. OpenMTP stara się to jednak zmienić – aplikacja jest lekka, czytelna, ma otwarty kod źródłowy i przede wszystkim jest darmowa.

Zobacz też: Zarabiaj na odpowiadaniu na pytania. Do Polski wchodzi Google Opinion Rewards.

Jeśli chcecie przetestować aplikację OpenMTP, to możecie pobrać ją ze strony twórcy, bądź bezpośrednio z GitHuba. Tam też możecie wspierać projekt i zgłaszać wszelkie znalezione błędy. Jeśli zdecydujecie się na wypróbowanie opisywanej w tym artykule aplikacji, to opiszcie w komentarzach swoje wrażenia. Mnie program wyjątkowo przypadł do gustu – mam nadzieję, że spodoba się również wam.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.