Zapewne każdy z Was, co czyta ten tekst, chociaż raz w życiu skorzystał z Map Google. Amerykanie dostarczyli tak dobrą nawigację, że dla wielu osób jest ona więcej, niż wystarczająca. Oczywiście nie jest idealna, co też z pewnością w komentarzach wypunktują przeciwnicy omawianej aplikacji. Niemniej Google cały czas ją rozwija, co często Wam przedstawiamy. Nie zawsze Amerykanie uwzględniają to, co dla nas najważniejsze, ale tym razem może być inaczej. Otóż w Mapach Google zaczynają się pojawiać oznaczenia o fotoradarach.

Mapy Google z fotoradarami to pierwszy krok do porzucenia Waze i Yanosika

W ramach przypomnienia Google ma swojego Yanosika i nazywa się on Waze. Z tego ostatniego korzystam za każdym razem, gdy jestem w trasie, aczkolwiek często brakuje mi wielu zalet Map Google. Dlatego każda informacja, że ten ostatni ma zmierzać w kierunku aplikacji społecznościowej, która nawzajem informuje się o wydarzeniach na drodze, są więcej, niż pozytywne. Nie inaczej jest tym razem, bo coraz więcej osób na świecie widzi w swojej okolicy oznaczenia fotoradarów. Nie jest to dla nas kompletna niespodzianka, bo odpowiednie przecieki pojawiały się w listopadzie i grudniu.

Zobacz też: Jak będą wyglądać tegoroczne smartfony?

Niestety, nie wiemy w jaki sposób Google wprowadza oznaczenia. Użytkownicy nie mogą zgłaszać nowych fotoradarów, aczkolwiek nikogo nie powinien zdziwić fakt, jak okaże się, że wykorzystywana jest baza Waze. Na razie w Polsce nie pojawiła się ta zmiana i nie da się jej wymusić — jest regulowana poprzez serwery.

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.