aplikacje na narty

Najlepsze aplikacje na narty i snowboard. Musisz je mieć!

Michał Derej Michał Derej Aplikacje

Astronomiczna zima oficjalnie rozpoczęła się już kilka dni temu, zatem powoli coraz więcej osób będzie wybierało się na stoki. Nie ważne, czy jeździsz na nartach, czy na snowboardzie – swojego smartfona prawdopodobnie zawsze masz przy sobie, nawet ze względów bezpieczeństwa. Warto jednak wiedzieć, że w sklepie Google Play znaleźć można mnóstwo aplikacji, które z pewnością przydadzą się fanom białego puchu podczas szusowania na nartach. Nie przedłużając – oto najlepsze aplikacje na narty i snowboard!

  • Ski Tracks (Android – 3.95 zł)

Ski Tracks to, moim zdaniem, najlepsza aplikacja dla narciarzy. Program na bieżąco śledzi trasę, jaką pokonujemy i zapisuje nasze wyniki – oznacza to, że po wysiłku bez problemu sprawdzimy m.in. pokonany dystans, maksymalną i średnią prędkość czy ilość zjazdów. Nasze zjazdy program zapisuje na świetnie wyglądającej mapie – ta funkcja pozwoli nam w łatwy sposób wrócić do miłych wspomnień. Wszystkie możliwości Ski Tracks dostępne są w trybie offline – na stoku nie musimy martwić się zatem o nasz pakiet danych.

Pobierz: Ski Tracks

  • Skiinfo Narty & Śnieg (Android – darmowa)

Aplikacja przydatna dla każdego narciarza i snowboardzisty, który wybiera się na stok. Skiinfo Narty & Śnieg to program z danymi o ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie. Użytkownik, przed wyjściem na stok, może bez najmniejszego problemu sprawdzić warunki panujące na trasie, obejrzeć nagrania z internetowych kamerek czy nawet zobaczyć mapę stoku. W aplikacji znajdziemy również recenzje innych entuzjastów sportów zimowych oraz powiadomienia, które poinformują nas o opadach świeżego śniegu.

Pobierz: Skiinfo Narty & Śnieg

  • OpenSnow (Android – darmowa z mikropłatnościami)

Przed wyjściem na stok warto upewnić się, czy pogoda będzie dla nas odpowiednia – nie chcemy przecież, by silna śnieżyca odcięła nam możliwość skorzystania z wyciągu, który pozwoli nam na powrót do domu. Z tego powodu warto korzystać z bezpłatnej aplikacji o nazwie OpenSnow. W niej znajdziemy dokładne prognozy pogody dla ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie. Warto wiedzieć, że każda prognoza składa się z dokładnej analizy przygotowanej przez ekspertów. Z taką aplikacją jazda na nartach czy snowboardzie z pewnością będzie czystą przyjemnością!

Pobierz: OpenSnow

  • Peakhunter Global Summit Log (Android – darmowa)

Zobacz też: Jakim aparatem zachwyci nas Huawei P30?

Peakhunter to interesująca aplikacja, dzięki której możemy zapisać, jakie szczyty udało nam się zdobyć – program ten posłuży zatem nie tylko narciarzom i snowboardzistom, lecz również fanom górskich wędrówek. Do obsługi aplikacji nie jest wymagany dostęp do Internetu, a każde osiągnięcie potwierdzane jest za pomocą aktualnej lokalizacji GPS użytkownika. Warto wiedzieć, że Peakhunter to również serwis społecznościowy, na którym użytkownicy mogą chwalić się swoimi osiągnięciami i umawiać na wspólne wyprawy.

Pobierz: Peakhunter Global Summit Log

  • Pomoc w Górach (Android – darmowa)

Jazda na nartach czy snowboardzie jest niezwykle ekscytującym, lecz również niebezpiecznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Z tego powodu warto upewnić się, że w nagłej sytuacji będziemy umieć wezwać pomoc. Aplikacja o nazwie „Pomoc w górach” jest w stanie nam pomóc – program pozwoli na kontakt ze służbami ratunkowymi, a także prześle im naszą lokalizację. Aplikacja ma również więcej funkcji – użytkownik może w niej poczytać o bezpieczeństwie w górach lub dodać swoją trasę.

Pobierz: Pomoc w Górach

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy