Astronomiczna zima oficjalnie rozpoczęła się już kilka dni temu, zatem powoli coraz więcej osób będzie wybierało się na stoki. Nie ważne, czy jeździsz na nartach, czy na snowboardzie – swojego smartfona prawdopodobnie zawsze masz przy sobie, nawet ze względów bezpieczeństwa. Warto jednak wiedzieć, że w sklepie Google Play znaleźć można mnóstwo aplikacji, które z pewnością przydadzą się fanom białego puchu podczas szusowania na nartach. Nie przedłużając – oto najlepsze aplikacje na narty i snowboard!

  • Ski Tracks (Android – 3.95 zł)

Ski Tracks to, moim zdaniem, najlepsza aplikacja dla narciarzy. Program na bieżąco śledzi trasę, jaką pokonujemy i zapisuje nasze wyniki – oznacza to, że po wysiłku bez problemu sprawdzimy m.in. pokonany dystans, maksymalną i średnią prędkość czy ilość zjazdów. Nasze zjazdy program zapisuje na świetnie wyglądającej mapie – ta funkcja pozwoli nam w łatwy sposób wrócić do miłych wspomnień. Wszystkie możliwości Ski Tracks dostępne są w trybie offline – na stoku nie musimy martwić się zatem o nasz pakiet danych.

Pobierz: Ski Tracks

  • Skiinfo Narty & Śnieg (Android – darmowa)

Aplikacja przydatna dla każdego narciarza i snowboardzisty, który wybiera się na stok. Skiinfo Narty & Śnieg to program z danymi o ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie. Użytkownik, przed wyjściem na stok, może bez najmniejszego problemu sprawdzić warunki panujące na trasie, obejrzeć nagrania z internetowych kamerek czy nawet zobaczyć mapę stoku. W aplikacji znajdziemy również recenzje innych entuzjastów sportów zimowych oraz powiadomienia, które poinformują nas o opadach świeżego śniegu.

Pobierz: Skiinfo Narty & Śnieg

  • OpenSnow (Android – darmowa z mikropłatnościami)

Przed wyjściem na stok warto upewnić się, czy pogoda będzie dla nas odpowiednia – nie chcemy przecież, by silna śnieżyca odcięła nam możliwość skorzystania z wyciągu, który pozwoli nam na powrót do domu. Z tego powodu warto korzystać z bezpłatnej aplikacji o nazwie OpenSnow. W niej znajdziemy dokładne prognozy pogody dla ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie. Warto wiedzieć, że każda prognoza składa się z dokładnej analizy przygotowanej przez ekspertów. Z taką aplikacją jazda na nartach czy snowboardzie z pewnością będzie czystą przyjemnością!

Pobierz: OpenSnow

  • Peakhunter Global Summit Log (Android – darmowa)

Zobacz też: Jakim aparatem zachwyci nas Huawei P30?

Peakhunter to interesująca aplikacja, dzięki której możemy zapisać, jakie szczyty udało nam się zdobyć – program ten posłuży zatem nie tylko narciarzom i snowboardzistom, lecz również fanom górskich wędrówek. Do obsługi aplikacji nie jest wymagany dostęp do Internetu, a każde osiągnięcie potwierdzane jest za pomocą aktualnej lokalizacji GPS użytkownika. Warto wiedzieć, że Peakhunter to również serwis społecznościowy, na którym użytkownicy mogą chwalić się swoimi osiągnięciami i umawiać na wspólne wyprawy.

Pobierz: Peakhunter Global Summit Log

  • Pomoc w Górach (Android – darmowa)

Jazda na nartach czy snowboardzie jest niezwykle ekscytującym, lecz również niebezpiecznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Z tego powodu warto upewnić się, że w nagłej sytuacji będziemy umieć wezwać pomoc. Aplikacja o nazwie „Pomoc w górach” jest w stanie nam pomóc – program pozwoli na kontakt ze służbami ratunkowymi, a także prześle im naszą lokalizację. Aplikacja ma również więcej funkcji – użytkownik może w niej poczytać o bezpieczeństwie w górach lub dodać swoją trasę.

Pobierz: Pomoc w Górach

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.