Facebook musi się rozwijać, jeśli nie chce zostać zapomniany — kiedyś coś takiego usłyszałem i teoretycznie widać, że gigant stara się nie popaść w stagnację. Jednak czy faktycznie mógłby upaść, gdyby nie wprowadzał nowych rozwiązań? Zapewne najlepszą odpowiedzią w tym wypadku jest „to zależy”. Od czego? Od samych rozwiązań i ich przydatności oraz zainteresowaniem odbiorców. W takim razie przyjrzyjmy się jednej z nadchodzących funkcji, która jeszcze bardziej zgromadzi wokół siebie społeczność. Messenger jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. W takim razie dodajmy do tego filmy i możliwość ich wspólnego oglądania.

Nie masz czasu zobaczyć się ze znajomymi, żeby oglądać filmy? Od czego jest Messenger?

Messenger 4

Niedługo być może będziemy mogli wycofywać wysłane wiadomości na Messengerze, ale to tak naprawdę szczegół w porównaniu do tego, co szykuje Facebook. Wspólne oglądanie filmów brzmi naprawdę ambitnie, ale pamiętajcie, że najprawdopodobniej muszą to być filmy z samego portalu społecznościowego. Najprawdopodobniej, bo pamiętajmy, że funkcja jest obecnie w fazie testów. Niemniej raz udostępnione w grupie wideo może być sterowane przez każdego, a dodatkowo rozmówcy są informowani o rozpoczęciu „seansu”. Czy to się sprawdzi? Potencjał niewątpliwie jest, ale zdecydowanie większy miałby, gdyby umożliwić oglądanie pełnoprawnych produkcji.

Zobacz też: Prywatność podczas przeglądania stron internetowych powinna być najważniejsza!

Tradycyjnie należy pamiętać, że nie wszyscy od razu otrzymają nową funkcję, ale w tym wypadku jeszcze nie wiemy, czy w ogóle trafi ona do użytkowników. W końcu wiele pomysłów jeszcze na tym etapie testów może zostać wycofanych. Z jednej strony wspólne oglądanie filmów powinno być w rzeczywistości, ale nie zawsze jest to możliwe. Z drugiej strony jest to idealna forma do poznania krótkich, śmiesznych nagrań z kotkami.

 

Źródło: Phone Arena, TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.