Publiczne sieci Wi-Fi nie są doskonałe – bez odpowiedniego zabezpieczenia dowolna osoba zobaczyć może, jakie strony odwiedzamy. Warto zatem zabezpieczyć się przed takim procederem i zadbać o swoją prywatność. Okazuje się, że jest to banalnie proste – do tego celu niezbędny będzie nam jedynie smartfon i bezpłatna aplikacja, którą przedstawię Wam w dzisiejszym poradniku. 

Jak zwiększyć swoją prywatność i bezpieczeństwo podczas przeglądania sieci?

Jeżeli chcecie zwiększyć swoją prywatność i bezpieczeństwo oraz przyspieszyć czas ładowania się poszczególnych stron internetowych, to skorzystajcie z poniższych kroków!

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]
  1. Na swoje urządzenie mobilne pobierz aplikację 1.1.1.1. Jest to usługa rozwijana przez znaną firmę Cloudflare.
  2. Uruchom aplikację i skorzystaj z przełącznika, który znajduje się na samym środku głównego ekranu.
  3. Gotowe! Od teraz przeglądanie sieci będzie bardziej prywatne i szybsze! Dlaczego? Usługa 1.1.1.1 chroni użytkowników m.in. przed sprzedażą ich danych, takich jak np. historia przeglądania. Oznacza to, że podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi nikt nie będzie w stanie sprawdzić, jakie strony internetowe odwiedzacie. Niemożliwa będzie również sprzedaż Waszej historii przeglądania, na przykład przez operatora.

Zobacz też: Czy Sony zdecyduje się na wydanie smartfona o nazwie Xperia Note?

Źródło: Cloudflare
Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.