android podsumowanie

[Poradnik tygodnia] Zadbaj o swoją prywatność podczas przeglądania Internetu

Porady

Publiczne sieci Wi-Fi nie są doskonałe – bez odpowiedniego zabezpieczenia dowolna osoba zobaczyć może, jakie strony odwiedzamy. Warto zatem zabezpieczyć się przed takim procederem i zadbać o swoją prywatność. Okazuje się, że jest to banalnie proste – do tego celu niezbędny będzie nam jedynie smartfon i bezpłatna aplikacja, którą przedstawię Wam w dzisiejszym poradniku. 

Jak zwiększyć swoją prywatność i bezpieczeństwo podczas przeglądania sieci?

Jeżeli chcecie zwiększyć swoją prywatność i bezpieczeństwo oraz przyspieszyć czas ładowania się poszczególnych stron internetowych, to skorzystajcie z poniższych kroków!

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]
  1. Na swoje urządzenie mobilne pobierz aplikację 1.1.1.1. Jest to usługa rozwijana przez znaną firmę Cloudflare.
  2. Uruchom aplikację i skorzystaj z przełącznika, który znajduje się na samym środku głównego ekranu.
  3. Gotowe! Od teraz przeglądanie sieci będzie bardziej prywatne i szybsze! Dlaczego? Usługa 1.1.1.1 chroni użytkowników m.in. przed sprzedażą ich danych, takich jak np. historia przeglądania. Oznacza to, że podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi nikt nie będzie w stanie sprawdzić, jakie strony internetowe odwiedzacie. Niemożliwa będzie również sprzedaż Waszej historii przeglądania, na przykład przez operatora.

Zobacz też: Czy Sony zdecyduje się na wydanie smartfona o nazwie Xperia Note?

Źródło: Cloudflare


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x