Gboard to jeden z najpopularniejszych zamienników klawiatury, jakie znaleźć można w sklepie Google Play. Jeżeli korzystacie z tej aplikacji, to zapewne wiecie, że jej wygląd można dostosować – użytkownik wybierać może jednak tylko spośród predefiniowanych motywów, które znaleźć można w ustawieniach. Na całe szczęście fani Androida i na ten mankament znaleźli sposób. Poznajcie moduł do Gboard stworzony przez Polaka o nicku RKBD.

Zmień wygląd klawiatury Gboard dzięki temu modułowi Magisk

Gboard Themes to moduł Magisk, który opiszę dla Was w tym artykule. RKBD udało się go stworzyć dzięki modyfikacji jedynego motywu, który nie został stworzony przez Google’a – tego, który znaleźć można w systemie MIUI. Zasada działania modułu jest banalnie prosta – program zmienia pliki systemowe tak, by klawiatura Gboard mogła skorzystać z nowych motywów.

W Gboard Themes znaleźć można motywy takie jak:

  • motyw MIUI
  • motyw AMOLED Razer
  • motyw systemu Windows
  • motyw systemu iOS
  • wiele więcej

Zobacz także: Samsung Galaxy S10 zmieni wiele w stosunku do Galaxy S9.

Moduł Magisk pobrać można z oficjalnego wątku autora, który znaleźć można na forum XDA-Developers. Miłego użytkowania!

Źródło: XDA-Developers @RKBD

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.