Android Go, mimo że niedługo będzie świętował rok życia, wciąż ma od groma bolączek wieku dziecięcego. W głównej mierze tyczą się one pobocznych aplikacji. Google zrobiło od groma, aby ekosystem dobrze działał na słabszych urządzeniach, ale ideału nie udało się stworzyć. Jednym z największych problemów tego systemu dla mnie niewątpliwie byłby brak Map Google z funkcją nawigacji. Tak, Mapy Google Go stanowiły wyłącznie mapę bez funkcji prowadzenia „zakręt po zakręcie”. Nie spodziewałem się, że Amerykanie aż tak ograniczają funkcjonalność swoich usług, ale na szczęście pojawiła się stosowna poprawka w postaci kolejnej aplikacji.

Nawigacja w Mapach Google Go – oto rozwiązanie Amerykanów

nawigacja w mapach google go

Fajnie jest móc zobaczyć okolicę na mapie w telefonie, ale jeszcze fajniej, gdy ten telefon może nas po niej prowadzić ze znajomością naszej lokalizacji. Moduły GPS to od wielu lat standard, więc Mapy Google Go po prostu musiały zostać zaktualizowane i tym sposobem… powstała druga aplikacja. Nawigacja w Mapach Google Go – tak, Amerykanie nie ograniczają się w krótkich nazwach. Jest to swego rodzaju dodatek, który właśnie umożliwia nawigowanie. W gruncie rzeczy przypomina system prowadzenia z pełnoprawnych Map Google, więc nie czuć żadnych braków.

Zobacz też: Co szykuje Huawei wraz z prezentacją Kirina 980?

Zainteresowani, o ile już tacy są, muszą najpierw pobrać Mapy Google Go:

Następnie analogicznie robimy z Nawigacja w Mapach Google Go:

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.