ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei z architekturą RISC-V

Jaki będzie nowy procesor Huawei, czyli Kirin 980?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Huawei w zeszłym roku podczas targów IFA 2017 zaprezentowało autorski procesor Kirin 970. Spodziewamy się, że podczas tegorocznych targów poznamy następcę w postaci Kirina 980, który może postraszyć konkurencję. Jak się zapowiada?

Kirin 980 na targach IFA 2018

Podążając za najnowszymi informacjami, autorski procesor Huawei, Kirin 980 będzie mógł osiągnąć taktowanie zegara nawet 2,8 GHz. Składać się będzie z czterech rdzeni Cortex A77 oraz czterech Cortex A55. Plotki mówią także o autorskim układzie graficznym, którego wydajność ma być 1,5 raza lepsza niż Adreno 630, znajdującego się w Snapdragonie 845. Całość zostanie wykonana oczywiście w 7 nm procesie technologicznym. Za produkcję odpowiedzialna będzie firma TSMC, która znana jest ze współpracy z takimi producentami jak Apple, AMD czy Nvidia.

Pierwszymi modelami, które zostaną wyposażone w Kirin 980 będą prawdopodobnie Huawei Mate 20 oraz Mate 20 Pro. Warto przypomnieć o rzekomym wyniku, jaki w AnTuTu wykręcił model Mate 20 z Kirinem 980 na pokładzie. Rezultat w postaci 356918 punktów pozostawił konkurencję daleko, daleko w tyle. Na pewne liczby przyjdzie nam oczywiście jeszcze trochę poczekać, lecz już w tym momencie widzimy, że chiński producent chce konkurować z najsilniejszymi graczami na rynku.

Zobacz też: Kirin 710 vs Snapdragon 710

W najnowszym układzie ma się także znaleźć antena Balong 765. Obsługuje ona LTE kategorii 19 oraz zasięg 4,5 G, a jej maksymalna prędkość pobierania plików wynosi 1,6 Gb/s. Obecność nowej anteny z pewnością podniesie atrakcyjność nadchodzących modeli.

źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy