Microsoft po porażce Windows 10 Mobile (Phone) postanowił skończyć z tworzeniem własnego systemu operacyjnego, który miałby walczyć z Apple i Google. Gigant z Redmond po prostu się poddał, ale jednocześnie zmienił taktykę. Skoro firma nie może walczyć własnym produktem, to zacznie usługami. Tym sposobem wiele usług Microsoftu jest dostępnych zarówno na Androidzie, jak i na iOS. Jednak Robocik może dodatkowo pochwalić się Microsoft Launcher, który zdobywa dobre opinie i wciąż jest rozwijany.

Microsoft Launcher przeszedł duże zmiany

microsoft launcher aktualizacja

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Amerykanie zdecydowali się na wydanie nowej wersji swojego launcher, która została oznaczona numerem 4.11. Microsoft stawia na jeszcze większą integrację ze swoim asystentem głosowym, Cortaną. Ten w Polsce tak naprawdę nie istnieje, aczkolwiek w liście zmian Microsoft Launcher pojawia się wzmianka o głosowej możliwości prowadzenia konwersacji SMS oraz wywoływaniu rozmów telefonicznych. Kolejne punkty prezentują się następująco:

  • Rodzina – rodzice mogą zarządzać „dziećmi” w dedykowanej karcie
  • Ulepszone czytanie tekstów z Microsoft Edge
  • Przełącznik umożliwiający chowanie wskaźniki stron
  • ulepszenia interfejsu użytkownika – strona powitalna, ustawienia, widżety i menu kontekstowe
  • dodano możliwość usuwania ekranów w podglądzie poprzez „przesuń i upuść”

Zdecydowanie widać, że Microsoftowi zależy na integracji wszystkich swoich usług na Androidzie. Tym sposobem firma wciąż może wiele zarabiać na mobilnym rynku.

Zobacz też: Nadchodzą duże zmiany w Windowsie 10.

Zainteresowani Microsoft Launcher mogą pobrać go ze Sklepu Play, jak i z APK Mirror. Należy pamiętać, że w przypadku tego pierwszego źródła trzeba się liczyć z pewnymi opóźnieniami.

 

źródło: bleepingcomputer
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.