microsoft launcher aktualizacja

Microsoft Launcher zaktualizowany – jakie zmiany czekają fanów?

1 minuta czytania
Komentarze

Microsoft po porażce Windows 10 Mobile (Phone) postanowił skończyć z tworzeniem własnego systemu operacyjnego, który miałby walczyć z Apple i Google. Gigant z Redmond po prostu się poddał, ale jednocześnie zmienił taktykę. Skoro firma nie może walczyć własnym produktem, to zacznie usługami. Tym sposobem wiele usług Microsoftu jest dostępnych zarówno na Androidzie, jak i na iOS. Jednak Robocik może dodatkowo pochwalić się Microsoft Launcher, który zdobywa dobre opinie i wciąż jest rozwijany.

Microsoft Launcher przeszedł duże zmiany

microsoft launcher aktualizacja

Amerykanie zdecydowali się na wydanie nowej wersji swojego launcher, która została oznaczona numerem 4.11. Microsoft stawia na jeszcze większą integrację ze swoim asystentem głosowym, Cortaną. Ten w Polsce tak naprawdę nie istnieje, aczkolwiek w liście zmian Microsoft Launcher pojawia się wzmianka o głosowej możliwości prowadzenia konwersacji SMS oraz wywoływaniu rozmów telefonicznych. Kolejne punkty prezentują się następująco:

  • Rodzina – rodzice mogą zarządzać „dziećmi” w dedykowanej karcie
  • Ulepszone czytanie tekstów z Microsoft Edge
  • Przełącznik umożliwiający chowanie wskaźniki stron
  • ulepszenia interfejsu użytkownika – strona powitalna, ustawienia, widżety i menu kontekstowe
  • dodano możliwość usuwania ekranów w podglądzie poprzez „przesuń i upuść”

Zdecydowanie widać, że Microsoftowi zależy na integracji wszystkich swoich usług na Androidzie. Tym sposobem firma wciąż może wiele zarabiać na mobilnym rynku.

Zobacz też: Nadchodzą duże zmiany w Windowsie 10.

Zainteresowani Microsoft Launcher mogą pobrać go ze Sklepu Play, jak i z APK Mirror. Należy pamiętać, że w przypadku tego pierwszego źródła trzeba się liczyć z pewnymi opóźnieniami.

źródło: bleepingcomputer

Motyw