Aplikacja Gmaila po ostatniej zmianie wyglądu odmiany webowej została poniekąd w tyle. Design programu zdaje się być nadgryzany przez ząb czasu, ale nie można powiedzieć, że jest brzydka – to tylko kwestia konieczności poprawy intuicyjności i dodania niektórych funkcji z pełnoprawnej wersji. Tymczasem Google postanowiło urozmaicić swojego klienta poczty, wraz z wydaniem wersji 8.5.20. Co się zmieniło? Amerykanie pozwolili nam decydować, co przesuwanie wiadomości ma wywoływać.

Dotychczas nie mieliśmy możliwości wyboru funkcji – po prostu archiwizowaliśmy lub usuwaliśmy konwersacje. Tymczasem okazuje się, że od ponad roku Google szykowało możliwość wyboru, co dane przesunięcia mają robić. Wtedy też pojawiły się wzmianki w kodzie na temat stosownej aktualizacji. Ta w końcu została ujawniona dla wybranych osób na świecie, ale patrząc na poszczególne komentarze, mogę już stwierdzić, że u wielu osób powinna być omawiana zmiana dostępna.

Zdecyduj, co w Gmailu ma oznaczać przesuwanie wiadomości

Zgodnie z powyższymi zrzutami ekranu, mamy do wyboru następujące interakcje:

  • Archiwizuj
  • Usuń
  • Oznacz jako (nie)przeczytane
  • Przenieś do
  • Odłóż
  • Brak

Osobno możemy sterować przesunięciem w lewo i w prawo.

Zobacz też: Kiedy szklane smartfony mają sens?

Zmiana teoretycznie prosta, a niewątpliwie rozwija możliwości aplikacji Gmaila. Dotychczas irytowało mnie ciągłe archiwizowanie konwersacji, gdy wolałem je oznaczać, jako przeczytane. Teraz jest już to możliwe.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.