Na łamach naszej strony co pewien czas opisujemy Wam aplikacje, które są warte uwagi. Wszystkie wyróżnione przez nas pozycje możecie znaleźć w kategorii „Aplikacje” – zaglądajcie tam często, by być na bieżąco! Dziś przygotowałem dla Was artykuł, w którym przedstawię Wam nową przeglądarkę o nazwie Opera Touch, która stworzona została z myślą o szybkości i mobilności. Czy warto korzystać z tego rozwiązania oraz jakie ciekawe funkcje tym razem przygotowali dla nas twórcy aplikacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w moim artykule.

Zobacz też: Samsung znowu ma problem ze swoimi telefonami.

Opera Touch to potężny konkurent dla przeglądarki Samsunga

Pierwsze uruchomienie aplikacji jest dla użytkownika przeglądarki bardzo ważne – wtedy to Opera Touch wyjaśnia pokrótce to, jakie funkcje znaleźć można w programie i również proponuje połączenie smartfona z komputerem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które jest jedną z największych zalet mobilnej Opery – „Mój flow” (bo tak nazwane zostało to udogodnienie) pozwala na przeglądanie tych samych zakładek i otwartych stron na obu urządzeniach, zatem artykuł z naszej strony czytany na komputerze będzie można z łatwością dokończyć również podczas jazdy autobusem. Co więcej, funkcja ta umożliwia nam również szyfrowane przesyłanie zdjęć, filmów czy linków do różnych stron internetowych.

Przeglądarka Opera Touch zadba również o bezpieczeństwo i wygodę użytkowników – w ustawieniach programu znaleźć możemy opcje, które skutecznie zabezpieczą nas przed niechcianymi elementami na stronach internetowych. Oznacza to, że za pomocą jednego kliknięcia aktywować możemy funkcję blokowania reklam, która filtrować będzie wszystkie materiały promocyjne przed załadowaniem strony, a także możliwość ochrony przed kopaniem kryptowalut. Jak zapewne wiecie, od pewnego czasu bardzo popularnym procederem stało się dodawanie do kodu źródłowego strony specjalnego fragmentu, który wykorzystując procesor osoby odwiedzającej, stara się zarabiać pieniądze dla właściciela strony. Na całe szczęście Opera Touch pozwala nam zablokować te nieuczciwe praktyki.

Przeglądarka stworzona dla ludzi w ciągłym biegu

Tym, co odróżnia przeglądarkę Opera Touch od konkurencji, jest obsługa gestów. Za pomocą niewielkiego pływającego przycisku, który znajduje się w dolnej części ekranu, szybko otwierać możemy nowe karty, czy zamykać te nieużywane, a to wszystko za pomocą odpowiednich kombinacji ruchu palcem. Możliwości tej opcji są oczywiście dużo większe i mam nadzieję, że kolejne gesty stopniowo dodawane będą do programu wraz z kolejnymi aktualizacjami. Jeśli chcecie przetestować najnowszą mobilną wersję Opery już dziś, to kliknięcie tego linku przekieruje Was do sklepu Google Play, gdzie będziecie mogli pobrać najświeższą odsłonę aplikacji. Miłego użytkowania!

Źródło: Opera

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.