ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Kalendarz Google z pół miliardem pobrań! Czy warto płacić za alternatywy?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Aplikacje

Używacie kalendarza? Sam nie byłem jego fanem. Próbowałem różnych form, od papierowych przez elektroniczne, ścienne, biurkowe i kieszonkowe. Pamiętałem, by zapisywać do nich tylko przez pierwsze dwa dni, później o nich zapominałem. Teraz jednak nie umiem się bez niego obejść.

Kalendarz Google osiągnął kolejny kamień milowy

Kalendarz Google jest jednym z najbardziej popularnych kalendarzy na całym świecie. Przede wszystkim może korzystać z niego każdy, kto posiada konto w Google. Czyli wszyscy, którzy korzystają ze smartfona z Androidem. W Sklepie Play Kalendarz Google przekroczył właśnie 500 milionów pobrań. Aplikacja ta nie jest preinstalowana na wszystkich smartfonach. Często producenci oferują swoje rozwiązania. To potęguje sukces, jakim jest pół miliarda pobrań. Aplikacje Giganta z Mountain View za każdym razem, kiedy trafiają do Sklepu Play szybko zyskują ogromną popularność. Użytkownicy cenię je nie tylko za wygodę, prostotę i intuicyjność, ale także dlatego, że są darmowe i w pełni zintegrowane z całym ekosystemem. To co wpiszą na smartfonie, automatycznie pojawia się na ich komputerach, i odwrotnie.

Kilka lat temu Kalendarz Google został dostosowany do Material Design. Już teraz zarówno wersja mobilna, jak i desktopowa wyglądają identycznie. Na co warto zwrócić uwagę to możliwość ustawiania sobie celi, jakie chcemy osiągnąć. Świetnie sprawdza się to w przypadku chęci wprowadzenia do swojego życia systematyczności ćwiczeń czy nauki.

Jeśli jeszcze nie macie Kalendarza Google, warto się z nim zapoznać. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób stworzycie swój plan dnia oraz będziecie go mieć zawsze pod ręką.

Czy są jakieś alternatywy, za które warto zapłacić?

Sklep Play oferuje mnóstwo aplikacji. Nie jest trudno znaleźć inny kalendarz. Pytanie tylko: czy jest sens? Część z nich jest w wersji płatnej, część w darmowej. 

DigiCal+ jest jednym z najlepiej ocenianych kalendarzy. Oferuje mnóstwo motywów, różne rodzaje widżetów, personalizacje drzemki czy roczny widok wyróżniający okresy natężonej pracy. Podoba mi się to, że synchronizuje się z kalendarzem Google, Outlook oraz Exchange. DigiCal+ jest jednak płatny, kosztuje 14,99 złotych. Jeśli potrzebujecie prawdziwy kombajn, który pokaże Wam nawet pogodę i wydarzenia sportowe, warto go rozważyć.

Business Calendar Pro kosztuje 9,50 złotych i także oferuje wiele więcej niż Kalendarz Google. Są podglądy dnia, funkcja wyszukiwarki, a także opcja kojarzenia kontaktu z wydarzeniem. Możliwości jest równie dużo, jak dostępnych motywów.

Te dwa przykłady wystarczą, by pokazać, że nietrudno jest znaleźć aplikację kalendarza oferującą więcej funkcji niż Kalendarz Google. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujemy od programu i na jakie przypomnienia jesteśmy nastawieni. Kalendarz Google do większości zastosowań sprawdza się znakomicie, choć w przypadku zmiany motywów i dostosowywania kolorów leży i kwiczy.

źródło: Sklep Play

Sprawdź najnowsze wpisy