ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kalendarz Google z trybem Offline

Google zmienia wygląd desktopowego kalendarza – jest Material Design!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Jeśli często korzystacie z kalendarza, to spodoba się Wam ta aktualizacja. Aplikacja na Androida oraz iOS jest ładna i przejrzysta. Wersja przeglądarkowa kalendarza Google odbiegała nieco od dzisiejszych standardów, a o Material Design można było pomarzyć. Na szczęście to już przeszłość.

Zmiany na duży plus

Nowy Kalendarz jest bardziej przejrzysty, spójny estetycznie z wersją mobilną oraz pełen smaczków, które ułatwią pracę. Przede wszystkim możemy zdecydować czy kalendarz ma się dostosowywać do rozmiarów ekranu, czy pozostać kompaktowy. Co więcej, możemy zdecydować o jego palecie kolorów. Z kwestii użytkowych otrzymaliśmy możliwość dołączania szczegółów do planowanych wydarzeń – na przykład wielkość sali konferencyjnej, liczba osób na spotkaniu, a nawet lista miejsc dla poszczególnych uczestników.

Co jeszcze? Możemy dodawać hiperłącza do różnych materiałów, dzięki czemu każdy będzie mógł mieć do nich dostęp wcześniej. Zarządzanie kalendarzem również zostało ułatwione – będzie można pracować na kilku z nich, a także ustawiać obok siebie w kolumnach.

Jeśli chcecie sprawdzić wygląd nowego kalendarza i jego nowości, po prostu otwórzcie go w swojej przeglądarce. Ważne: jeśli nadal będziecie widzieć starą wersję, kliknijcie z prawej strony ekranu na przycisk „Zobacz nowy kalendarz„.

Zobacz też: Mapy Google już nie pokażą nam spalonych kalorii

źródło: Blog Google

Sprawdź najnowsze wpisy