Kolejny problem Pixela 2 – tym razem z rewolucyjnym rozpoznawaniem piosenek

1 minuta czytania
Komentarze

Pixel 2 nie ma łatwego życia. Według najnowszych informacji, funkcja rozpoznawania piosenek w tytułowym smartfonie od Google ma poważne problemy z niektórymi aplikacjami. Prowadzi to do zaprzestania jej działania.

Tegoroczny flagowiec ma wbudowaną funkcje rozpoznawania piosenek, która działa offline. Jest to autorska usługa z bazą utworów wynoszącą obecnie około 10 tysięcy tytułów. Niestety, gra Words With Friends 2 potrafi udaremnić jej działanie. Mówiąc krótko – jeśli WWF2 jest uruchomione, to nie poznamy tytułu danej piosenki, bo program się nie włączy. Aby zażegnać ten problem, wystarczy ponownie uruchomić urządzenie i odinstalować problematyczną aplikacje. Jeśli jednak zdecydujemy się zainstalować ją ponownie to irytujący kłopot powróci.

Zobacz także: Klienci Play już mogą korzystać z LTE Orange!

Cała sytuacja została zgłoszona na forum produktów Google. Przedstawiciel firmy odpowiedział, że trwają już prace nad rozwiązaniem problemu. Obecnie nie wiadomo, czy inne aplikacje także mogą ingerować w działanie usługi, aczkolwiek jest to wysoce prawdopodobne.

Zważając na liczbę usterek i problemów, Pixel 2 XL jest na dobrej drodze do miana najgorzej dopracowanego smartfona roku. Pozostaje nam mieć nadzieje, że kolejne urządzenia giganta z Mountain View będą mniej problematyczne.

Źródło: androidpolice

Motyw