ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jak wyróżnić swoją klawiaturę? Stwórz motyw z własnym zdjęciem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

Klawiatury powinny być przede wszystkim wygodne. Dawno temu wirtualne propozycje wyparły swoich fizycznych protoplastów. Dzisiaj próżno szukać popularnych urządzeń, które kontynuują wizję wypromowaną kilkanaście lat temu przez BlackBerry czy też HTC. To się po prostu nie opłaca. Niewiele osób wciąż potrzebuje czuć pod palcami przyciski. Również dawno temu udowodniono, że pisanie na wirtualnych klawiaturach jest też szybsze. Dzisiaj rządzą Gboard i SwiftKey. Niewiele innych klawiatur zyskało taką sławę i przetrwało natłok konkurencji – nie licząc propozycji producentów urządzeń mobilnych.

Jedną z najpopularniejszych funkcji wszystkich klawiatur jest możliwość ustawienia jej wyglądu. Tak naprawdę motywy dotarły do wszystkich typów aplikacji, więc inaczej nie mogło być z klawiaturami. SwiftKey oferuje ponad 125 różnych stylów, a teraz do gry wchodzi funkcja „Photo Themes”. Dostępna jest ona w wersji testowej aplikacji Microsoftu i umożliwia wybranie dowolnej grafiki, która posłuży za tło klawiatury.

Programiści pozwalają nam dostosować jak bardzo nasz obraz ma być przyciemniony (lub rozjaśniony). Dodatkowo użytkownicy mogą zdecydować, czy granice klawiszy (i symboli) mają być widoczne. Wszystko w celu poprawienia czytelności.

Zobacz też: iPhone mógł wyglądać zupełnie inaczej!

Drugą nowością w SwiftKey Beta jest dodanie wsparcia dla języka osetyjskiego. Zainteresowani powyższą klawiaturą mogą ją znaleźć za darmo w sklepie Play i na stronie APK Mirror.

PS. Tak, Gboard również umożliwia ustawienie zdjęcia jako tła klawiatury.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy