Fairbuds

Problemy ze snem? Te słuchawki mają rozwiązać ten problem

6 minut czytania
Komentarze

Dźwięk ma ogromny wpływ na naszą zdolność zasypiania. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zadbanie o środowisko, w jakim śpimy. Niezależnie od tego, czy chcesz wychillować się po pracy, czy zagłuszyć sąsiadkę klepiącą kotlety o 7 rano, istnieją rozwiązania, które pomogą w spokojnym zaśnięciu. Te wyjątkowe słuchawki można sklasyfikować jako najnowocześniejsze słuchawki medyczne. A co ma wspólnego Ozlo Sleep z reklamowaniem swojego urządzenia przy wsparciu… śmietnika?

Problemy ze snem to nie przelewki, a spokojny sen staje się coraz bardziej nieuchwytny

Niemal każdy z nas doświadczył kiedyś bezsennej nocy, kiedy przewracanie się z boku na bok nic nie daje, a budzik wskazuje, że wstajesz za dwie godziny. Problemy ze snem stały się powszechnym problemem w dzisiejszym, pędzącym społeczeństwie. Jedną z głównych przyczyn jest nasz napięty styl życia. Współczesny świat stawia przed nami coraz więcej nowych wyzwań, a my starając się nadążyć, zaniedbujemy inne aspekty naszego życia. To zaś często prowadzi do chronicznego stresu, wzmożonego niepokoju, wypalenia zawodowego i przeciążenia umysłowego. Potencjalne przyczyny tych problemów budzą zaniepokojenie, a w głowach rodzi się pytanie — czemu zaczęliśmy tak pędzić?

Innym możliwym źródłem problemów ze snem są nasze nawyki żywieniowe. Nieśmiertelny przepis na zdrowe życie, czyli zdrowe sposoby odżywiania się, tutaj również znajdują swoje zastosowanie. Spożywanie kofeiny, alkoholu lub ciężkich posiłków przed snem może zakłócić naturalny rytm snu. Dodatkowo nadmierna ekspozycja na ekrany komputerów i smartfonów przed snem może zaburzać nasz cykl snu. Światło niebieskie emitowane przez te urządzenia może hamować produkcję melatoniny, czyli hormonu regulującego sen.

Skutki problemów ze snem sięgają jednak dalej niż tylko uczucie zmęczenia w ciągu dnia. Nieprawidłowy sen może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób serca, otyłości, cukrzycy oraz zaburzeń psychicznych. Dlatego ważne jest zrozumienie tych potencjalnych przyczyn i ich wpływu na zdrowie, aby znaleźć sposoby na poprawę jakości naszego snu. Dlatego, może już teraz zdecydujesz się na zastosowanie cuda technologii, jak określają to autorzy zagranicznych artykułów, doceniając spokojny wypoczynek w nocy?

Jak działają słuchawki od Ozlo Sleep?

Inżynierowie, którzy wspólnie pracowali w przeszłości dla firmy Bose, podjęli się pewnej, wyjątkowej misji — chcieli sprawić, by sen stał się… łatwiejszy. Panowie założyli firmę, Ozlo Sleep, którą określa się mianem „innowacyjnej”, bo dzisiaj rewolucjonizuje branżę. A skoro funkcjonuje stwierdzenie „zaufaj mi, jestem inżynierem”, to nie mogła się nie udać!

Sercem ich działań są słuchawki bezprzewodowe Sleepbuds. Starannie zaprojektowane, by nie tylko wprowadzać użytkowników w objęcia Morfeusza, ale tak, aby również monitorować jakość ich snu. Brzmi pięknie, ale czy rzeczywiście te urządzenia można sklasyfikować jako najnowocześniejsze urządzenia medyczne? Odpowiedzi na to pytanie starał się udzielić serwis medtechpulse.com, zagłębiając się jednocześnie w iście intrygujący świat Ozlo Sleep, w którym do reklamowania swojego rozwiązania, wykorzystano śmietnik.

Słuchawki Sleepbuds to tacy kumple do spania. Pomagają zasnąć poprzez przesyłanie strumieniowo różnych treści przez słuchawki. Słuchawki te mają jednak wbudowane czujniki biometryczne, które wykrywają moment, w którym użytkownik zasypia, jak i potencjalne zakłócenia snu. Jak podaje serwis, który poinformował o tej nowości, zespół planuje zbudować pakiet produktów wykraczający poza sprzęt, w tym oprogramowanie analityczne i terapie zintegrowane z produktem.

Branża medtech prężnie działa, aby problemy ze snem nie były już problemem

Ozlo Sleep ma grać w strategiczną grę rynkową. Rynek wypełniają różne nowinki technologiczne, stąd firma, zwiększając użyteczność swoich produktów i ulepszając znany już przecież produkt — słuchawki — pozycjonuje go jako urządzenie zdrowotne.

Sen to jeden z największych niewykorzystanych rynków – jest dużo niewykorzystanej przestrzeni. Obecnie wiele rozwiązań, które miałyby ulepszać sen to leki. Wszyscy szukają rozwiązań cyfrowych. [Inwestorzy] widzą, że faktycznie wkraczamy w tę przestrzeń i pomagamy ludziom lepiej spać. – akcentuje co-founder, N.B. Patil.

Startup zgarnął 10.1 miliona dolarów w rundzie inwestycyjnej. To dobry początek dla młodej firmy, zwłaszcza w kontekście tegorocznego, konkurencyjnego ekosystemu. O urządzeniu można poczytać troszkę więcej na kickstarterze, a same słuchawki można zgarnąć za jedyne 299 dolarów.

Innowacje gonią innowacje

Ozlo Sleep to nie jedyna firma, która swoje działania koncentruje wokół tej sennej niszy. Inne zaawansowane technologicznie rozwiązania, które można zaobserwować na rynku obejmują między innymi system snu firmy Cerebra , który odpowiedzialny jest za monitorowanie jakości snu. Na uwagę zasługują także działania firmy Zennea Technologies, która opracowuje urządzenia typu wearable na m.in. przewlekłe chrapanie czy zrobotyzowane łóżko Somnomat Casa, opracowane w laboratorium systemów sensoryczno-motorycznych ETH Zurich.

Kreatywność człowieka zawsze znajdzie przestrzeń na tworzenie innowacji. Należy jednak pamiętać, aby dobierać odpowiednio urządzenia medyczne, a najlepiej tworząc spersonalizowane rozwiązania, które faktycznie pomogą w walce z niespokojnym snem.

Aby poprawić skuteczność tych urządzeń i stworzyć zdrowsze społeczeństwo, w którym ludzie śpią lepiej, musimy wprowadzić edukację i politykę dotyczącą zdrowego snu, jak przekonuje autor w medtechpulse.com. To oznacza, że musimy ponownie przemyśleć godziny rozpoczęcia zajęć szkolnych, promować świadomość negatywnych skutków jazdy w stanie senności oraz wprowadzić badania przesiewowe w celu wykrywania zaburzeń snu jako część standardowej opieki zdrowotnej. Propozycje podane przez amerykańskich dziennikarzy zdają się być jednak utopijnymi wyobrażeniami, przy przełożeniu je na polskie warunki społeczno-ekonomiczne. System edukacji kuleje od dłuższego czasu, bynajmniej głównym tego powodem nie jest wczesne wstawanie do szkoły.

Faktem jednak jest, że kiedy zadbamy o te ogólnoustrojowe czynniki, które wpływają na jakość snu, pacjenci i użytkownicy będą mieli lepszy punkt odniesienia do zoptymalizowania swojego snu. A to z kolei przyczyni się do poprawy ogólnego stanu ich zdrowia. Wprowadzenie tych działań może naprawdę poprawić jakość życia wielu ludzi i przyczynić się do zdrowszego społeczeństwa, w którym brak będzie między innymi wypadków na drogach, spowodowanych kierowcą, który wpadł w objęcia Morfeusza za kółkiem.

Motyw