Orange właśnie obchodzi swoje 20 urodziny. Nie da się ukryć, że jego historia zaczynała się jeszcze pod marką Idea (nawiasem mówiąc Centertel rozpoczął działalność w 1992 roku), jednak to nie przeszkadza w zorganizowaniu naprawdę wartej uwagi promocji.

20 GB za darmo!

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Orange co jakiś czas rozdaje darmowe pakiety internetu. Zazwyczaj pozornie zachęcają, jednak ostatecznie albo nie możemy z nich skorzystać, albo mają bardzo krótki termin ważności. Nie tym razem. Z okazji 20 urodzin sieci Orange otrzymujemy 20 GB internetu do wykorzystania w ciągu 30 dni. Z promocji mogą skorzystać wszyscy abonenci sieci – zarówno użytkownicy ofert na kartę, na abonament jak i biznesowych. W przypadku tych ostatnich to pierwszy bonus od niepamiętnych czasów. Nie skorzystają jedynie abonenci mieszkający za granicą – pakiet nie działa w roamingu. Zgodnie z polityką Orange za granicą możemy korzystać tylko z tych pakietów, za które zapłaciliśmy.

Jak to włączyć?

Aby skorzystać z pakietu należy wysłać SMS o treści „20” na numer 80820. Przewidziano również możliwość aktywacji pakietu na numerze, na którym świadczona jest wyłącznie usługa transmisji danych i nie ma możliwości wysłania SMS-a. W takim wypadku musimy z innego telefonu wysłać SMS o treści „20na<numer>”, gdzie miejsce na numer musimy uzupełnić numerem internetu mobilnego, np. 20na514000123. W tym wypadku wiadomość również wysyłamy na numer 80820. Bonus zostanie aktywowany w ciągu 24 godzin. Pakiet możemy aktywować najpóźniej do 12 kwietnia. Ilość pozostałych środków możemy sprawdzić w aplikacji Mój Orange lub wysyłając SMS o treści „ILE DANYCH” pod numer 901. Dane z pakietu są zużywane w pierwszej kolejności, przez pakietami kupionymi i darmowymi w ramach oferty. Niewykorzystane dane przepadają.

To nie koniec

Rzecznik prasowy Orange przyznał na Twitterze, że to nie koniec atrakcji związanych z urodzinami Orange. Półtora roku temu takie okrągłe urodziny obchodził T-mobile. W ramach prezentu najwierniejsi klienci dostali darmowego iPhone’a. Szczegół w tym, że było ich… 20. Na promocję załapali się tylko ci klienci, którzy podpisali z operatorem umowę w dniu jego debiutu na rynku i po 20 latach ciągle korzystali z tego samego numeru na abonament. Pozostaje nam mieć nadzieję, że z promocji oferowanych przez Orange skorzysta większa grupa użytkowników. Czego jeszcze możemy się spodziewać? Internet już mamy, Orange jest również zdolny do organizowania promocji na oferty i telefony. Poza tym trudno cokolwiek przewidzieć.

Regulamin promocji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.