Zielony smartfon Infinix trzymany w ręce nad mokrą powierzchnią.
LINKI AFILIACYJNE

Recenzja Infinix NOTE 40 Pro+ 5G. Stworzony, by się wyróżniać

10 minut czytania
Komentarze

Średniopółkowe smartfony to kategoria, w której panuje zacięta rywalizacja. Recenzja Infinix NOTE 40 Pro+ 5G pokazuje, że nawet urządzenia do 2000 zł potrafią się wyróżnić. Poza niecodziennym designem sprzęt oferuje głośniki JBL, przednią diodę doświetlającą, a także ładowanie przypominające MagSafe.

Najważniejsze cechy ze specyfikacji

Infinix NOTE 40 Pro+ 5G

Wyświetlacz

6,78″ OLED
jasność do 1300 nitów

Procesor i pamięć

Dimensity 7020
12 GB RAM + 256 GB

Główny aparat

108 Mpx
f/1.75, OIS

Akumulator

4600 mAh
Ładowanie 100 W

Pełna specyfikacja

Zalety

  • Ciekawy design i niezła jakość wykonania
  • Bogaty zestaw
  • Bardzo dobry i jasny ekran
  • Nietypowe rozwiązania konstrukcyjne
  • Szybkie ładowanie przewodowe
  • Obsługa ładowania bezprzewodowego i zwrotnego

Wady

  • Akumulator mógłby być pojemniejszy
  • Oprogramowanie może przytłoczyć
  • Brak aparatu ultraszerokokątnego

Infinix NOTE 40 Pro+ 5G w kilku zdaniach

Ciekawie wyglądający smartfon, który naszpikowano unikalnymi cechami i funkcjami. Kompletne urządzenie, które sprawdzi się na co dzień.

7,8/10
Ocena

Infinix NOTE 40 Pro+ 5G

  • Zestaw 10
  • Specyfikacja techniczna 8
  • Budowa 7
  • Wyświetlacz 8
  • Akumulator 7
  • Aparaty 7
  • Oprogramowanie 8
  • Wydajność 7

Zestaw Infinix NOTE 40 Pro+ 5G

Opakowanie telefonu Infinix Note 40 Pro+ 5G.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Infinix NOTE 40 Pro+ 5G przyszedł do mnie w bardzo bogatym zestawie. Według informacji na stronie producenta klienci dostaną telefon w identycznej konfiguracji (przynajmniej w ofercie premierowej). W pierwszym pudełku znalazł się telefon, 100-watowa ładowarka z przewodem obustronnie zakończonym portem USB typu C, a także proste słuchawki z końcówką USB typu C.

Niespodziewanym elementem jest szkło hartowane, do którego producent dorzuca instrukcję montażu. Zawartość większego opakowania zamyka twarde etui z magnetycznym pierścieniem. Drugie pudełko kryje MagPad, czyli mały element, który wyposażono w zestaw magnesów i cewkę do ładowania bezprzewodowego. Widać wyraźną inspirację ładowarką indukcyjną Apple MagSafe. Jest to chyba najbogatszy zestaw sprzedażowy, jaki widziałem, co bardzo mi się podoba.

Budowa i jakość wykonania Infinix NOTE 40 Pro+ 5G

Smartfon Infinix Note 40 Pro+ 5G stojący przed zielonym opakowaniem na biurku, w tle widoczne rozmyte monitory komputerowe.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Pod względem wyglądu, testowany Infinix NOTE 40 Pro+ 5G nie różni się mocno od tańszego i nieco starszego modelu Infinix NOTE 40 Pro. Większość konstrukcji wykonano z tworzywa sztucznego. Wykonanie stoi na wysokim poziomie, ale ramka z błyszczącego tworzywa wygląda tanio i mocno się brudzi.

Sytuację w mojej ocenie ratuje tylna część, którą pokryto dość twardym tworzywem na wzór skóry. Materiał jest odporny na zabrudzenia i prezentuje się bardzo dobrze. Przyjemnym dodatkiem jest też certyfikat wodoszczelności. IP53 oznacza ochronę przed natryskiwaniem wody. Używanie smartfona w deszczu nie powinno wyrządzić NOTE 40 Pro+ 5G żadnych szkód.

W dolnej części tylnej pokrywy wyróżnia się logo producenta w złotym kolorze. Wyżej w oczy rzuca się duża, choć płaska wyspa o podobnym wykończeniu. Smartfon praktycznie nie buja się na gładkich powierzchniach. Ramkę w górnej części ozdabia logo JBL.

Na wyspie można wyróżnić element nazwany Active Halo, czyli nietypową diodę. Światło jest wykorzystywane do zasygnalizowania powiadomień, a także jest związane z graniem w gry, słuchaniem muzyki i ładowaniem urządzenia. Podczas korzystania na co dzień użytkownik raczej nie zwraca uwagi na ten element. Podświetlenie prezentuje się jednak całkiem ładnie i wyróżnia urządzenie spośród konkurencji.

Krawędzie prezentują się dość standardowo. Na górze konstrukcji znalazły się kolejno maskownica głośnika, dioda podczerwieni do sterowania urządzeniami i otwór mikrofonu. Lewa strona jest pusta, a na prawej znalazły się przyciski do wybudzania i kontroli głośności. Na spodzie producent umieścił tackę na karty SIM, otwór mikrofonu, wejście do ładowania i drugą maskownicę głośnika.

Głośniki sygnowane logo JBL dostały certyfikat Hi-Res i powinny zapewnić symetryczny dźwięk i wydajne tony niskie. W praktyce dźwięk wypada znacznie gorzej niż w fantastycznym pod tym względem HUAWEI Pura 70 Ultra. Brakuje przede wszystkim basu i głębi, a górny głośnik reprodukuje głównie tony wysokie, natomiast w półce cenowej do 2000 zł jest nieźle.

Front przykrywa zagięta na bocznych krawędziach tafla szkła hartowanego Corning Gorilla Glass. Czytnik linii papilarnych w ekranie mógłby być wyżej, natomiast ten element działa sprawnie. W górnej części można znaleźć przedni aparat, wąską szczelinę głośnika, a także diodę doświetlającą. Ten element po raz pierwszy zobaczyłem w modelu Infinix ZERO 30 5G i uważam go za przydatny dodatek.

Wyświetlacz Infinix NOTE 40 Pro+ 5G

Telefon Infinix Note 40 Pro+ 5G stojący przed zielonym pudełkiem.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Ekran w Infinix NOTE 40 Pro+ 5G to zakrzywiony, 6,78-calowy OLED, który otaczają wąskie ramki. Dzięki temu smartfon wygląda nowocześnie. Panel pracuje w rozdzielczości 2436 × 1080 pikseli i oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz.

Jasność szczytowa wynosi do 1300 nitów. Kolory, kąty widzenia i ostrość obrazu nie budzą żadnych zastrzeżeń. Smartfona używałem podczas czerwcowych, słonecznych dni i nigdy nie miałem większych problemów z czytelnością.

Akumulator Infinix NOTE 40 Pro+ 5G – czas pracy i ładowania

Producent wyposażył testowane urządzenie w akumulator o pojemności 4600 mAh. Oznacza to, że ogniwo względem modelu NOTE 40 Pro bez plusa zmniejszyło się o 400 mAh. W efekcie czasy pracy są co po prostu poprawne.

Oglądanie wideo na YouTube przy około 50% jasności przez dwie godziny zużywa około 12% ogniwa. Grając w wymagające gry można rozładować ogniwo w około 4 godziny. Podczas typowego korzystania urządzenie powinno wytrzymać cały dzień intensywnej pracy lub dwa dni sporadycznego używania.

Ładowarka Infinix z kablem USB-C.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Dołączona 100-watowa ładowarka błyskawicznie uzupełnia energię. Według zapewnień producenta w trybie Hyper użytkownik powinien zobaczyć 50% już po 8 minutach ładowania. W temperaturze otoczenia na poziomie 24 stopni Celsjusza na 50% naładowania czekałem 11 minut. Ogniwo zostało uzupełnione do wartości 100% w 42 minuty.

W tej półce cenowej świetnie wypada możliwość ładowania bezprzewodowego (20 W) i zwrotnego (przewodowo 10 W, bezprzewodowo 5 W). Gracze docenią funkcję ładowania obejściowego. Podczas grania przy podłączonym zasilaniu użytkownik może ustawić, żeby prąd trafiał do czipu z pominięciem akumulatora. To powinno obniżyć temperaturę telefonu i poprawić komfort rozgrywki.

Aparaty Infinix NOTE 40 Pro+ 5G – jakość zdjęć i filmów

Zbliżenie na moduł aparatu smartfona z trzema obiektywami i napisem "108MP OIS 1 SUPERZOOM" na tle zielonej obudowy.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Wyspa aparatów w testowanym smartfonie prezentuje się bardzo okazale. Wyposażenie jest jednak podstawowe. Użytkownik do dyspozycji dostaje 108 Mpx aparat główny (f/1.75, OIS), który według producenta ma zaoferować także 3-krotny, bezstratny zoom. Pozostałe jednostki to 2 Mpx aparaty pomocnicze. Szkoda, że w konstrukcji zapomniano np. o ultraszerokim kącie.

Aplikacja jest w porządku. Nie do końca podoba mi się, że tryb podstawowy jest nazwany AI CAM zamiast po prostu „zdjęcie”, natomiast sam interfejs został dobrze zaprojektowany. Użytkownik bez problemów powinien znaleźć funkcję, której szuka. Podczas sesji fotograficznych nie doświadczyłem też żadnych spowolnień pracy.

Jakość zdjęć

Fotki w dzień są w porządku. Przez większość czasu ostrość, balans bieli i kolory wypadają bardzo naturalnie. Pozytywnie oceniam także zdjęcia z „bezstratnym zoomem”. Zauważyłem jednak, że w sytuacji dużego naświetlenia, zdjęcia sprawiają wrażenie wyblakłych. W tej półce cenowej nie jest jednak źle. Rezultaty w galerii to kolejno zdjęcia w trybie 1x i 3x.

Po zmroku w oczy rzuca się przede wszystkim nieudolny zoom 3x. Na takich zdjęciach brakuje szczegółów. Kiedy zrezygnujemy z przybliżenia, fotki mogą się podobać. Do poziomu flagowców oczywiście wiele brakuje, natomiast zdjęcia bez większych kompleksów można wrzucić na media społecznościowe.

32-megapikselowy aparat przedni radzi sobie przyzwoicie w każdych warunkach. W dzień szczegółów nie brakuje, a nocą urządzenie korzysta z diody doświetlającej.

Testowane urządzenie oferuje nagrywanie w rozdzielczości FullHD (1080p) przy 60 klatkach na sekundę lub w 1440p przy 30 FPS-ach. Rezultaty są przeciętne.

Oprogramowanie i wydajność Infinix NOTE 40 Pro+ 5G

Smartfon wyświetlający godzinę 17:12 oraz datę Wt., 02 lip; brak karty SIM.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Infinix NOTE 40 Pro+ 5G działa pod kontrolą Androida 14 z nakładką XOS 14.0.0. Interfejs pod względem designu i funkcji przypomina mi oprogramowanie innych chińskich producentów. Smartfon oferuje dobre możliwości personalizacji i działa bez zastrzeżeń.

W menu można znaleźć foldery z różnymi narzędziami. Podoba mi się, że pamięci nie zapełnia wiele nadprogramowych apek. Testowane urządzenie jest w wersji globalnej. Infinix NOTE 40 Pro+ 5G w wersji sprzedawanej w Polsce powinien mieć mniej zbędnych aplikacji.

Podoba mi się, że producent zastosował funkcję Dynamic Bar na wzór Dynamic Island w iPhone’ach. Smartfon wokół wycięcia na aparat wyświetla animacje informujące o ładowaniu, połączeniach, czy rozpoznawaniu twarzy. Efekt jest ładniejszy niż w pierwszych urządzeniach na Androidzie z podobną funkcją.

Za wydajność w smartfonie Infinix NOTE 40 Pro+ 5G odpowiada niezły układ MediaTek Dimensity 7020. Czip współpracuje z 12 GB RAM-u. Na pliki użytkownik dostaje 256 GB. Taki zestaw powinien zapewnić bezproblemową pracę na co dzień. Smartfon poradzi sobie też z bardziej wymagającymi grami. Pod obciążeniem Note 40 robi się ciepły, ale nie parzy.

Im wyższy wynik, tym lepiej.

Specyfikacja techniczna i cena Infinix NOTE 40 Pro+ 5G

Testowane urządzenie wyceniono na około 1996 zł. Cena prezentuje się bardzo dobrze, szczególnie biorąc pod uwagę bogaty zestaw sprzedażowy i niezłą specyfikację.

Pełna specyfikacja techniczna Infinix NOTE 40 Pro+ 5G

Telefon komórkowy Note 40 Pro+ z kartonowym opakowaniem, tacką na kartę SIM i oznaczeniem 5G oraz Wireless MagCharge.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Dane techniczne testowanego urządzenia prezentują się całkiem atrakcyjnie. Warto podkreślić, że sprzęt oferuje podwyższoną normę szczelności i obsługę sieci 5G.

PODZESPOŁYSZCZEGÓŁY
SystemAndroid 14
z nakładką XOS 14.0.0
Ekran6,78″ OLED
częstotliwość odświeżania: 60 lub 120 Hz
rozdzielczość 1080 x 2436 pikseli
jasność maksymalna do 1300 nitów
ProcesorMediaTek Dimensity 7020
RAM12 GB LPDDR4x
Pamięć wewnętrzna256 GB UFS 2.2
Aparatytył:
108 Mpx (OIS, f/1.75) + 2 Mpx + 2 Mpx
przód:
32 Mpx
ŁącznośćWi-Fi 5
Bluetooth
sieci: 5G, 4G, 3G, 2G
Nawigacjatak
Innecertyfikat IP53
głośniki stereo JBL
Bateria4600 mAh
ładowanie przewodowe maks. 100 W
ładowanie bezprzewodowe maks. 20 W
ładowanie zwrotne przewodowe (maks. 10 W) i bezprzewodowe (maks. 5 W)
Wymiary164,3 x 74,5 x 8,1 mm
Waga196/190 g (w zależności od wersji)

Recenzja Infinix NOTE 40 Pro+ 5G. Podsumowanie i nasza opinia

Smartfon Infinix 5G z zieloną tylną obudową trzymany w ręku na tle ceglanej ściany.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Infinix NOTE 40 Pro+ 5G to bardzo poprawny smartfon, który oferuje coś ekstra. Sprzęt został wyposażony w przednią diodę doświetlającą, ciekawy wskaźnik powiadomień, a w bogatym zestawie użytkownik znajdzie praktyczną ładowarkę bezprzewodową.

android poleca WYJĄTKOWE FUNKCJE

Testowane urządzenie zostało wyposażone w sensownie dobrane podzespoły. Ekran, szybkość ładowania i wydajność odpowiadają cenie. Sprzęt można nazwać telefonem z dobrym aparatem, chociaż obecność jednego użytecznego obiektywu może nieco rozczarować.

Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Produkt na okres testów został udostępniony przez firmę Infinix. Dostawca nie miał wpływu na treść materiału – prezentowana opinia jest niezależnym i subiektywnym poglądem autora tekstu. Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw