Gigant technologiczny ogłosił zamknięcie popularnej usługi płatniczej GPay w Stanach Zjednoczonych. Co to oznacza i czym wyłączone oprogramowanie różni się od aplikacji Portfel (Wallet)?
Spis treści
Koniec usługi GPay w USA
GPay, znany także jako Google Pay, to mobilna aplikacja płatnicza opracowana przez giganta z Mountain View. Aplikacja ta umożliwiała użytkownikom dokonywanie bezpiecznych płatności mobilnych za pomocą smartfonów, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.
Producent oficjalnie zamknął GPay w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja nie pozwala na zalogowanie, a użytkownicy mogą przeczytać informację, że „Aplikacja Google Pay US nie jest już dostępna. Nadal możesz płacić zbliżeniowo, korzystając z Portfela Google ”. W praktyce oznacza to, że wszystkie funkcje oferowane przez GPay zostaną przeniesione do aplikacji Google Wallet.
Dalsza część materiału znajduje się pod wideo.
Czym GPay różni się od Google Wallet?
Chociaż GPay i aplikacja Portfel wydają się podobne, między nimi istnieje kilka kluczowych różnic. Zamknięta usługa była skoncentrowana na płatnościach mobilnych i integracji z różnymi usługami płatniczymi, podczas gdy Portfel Google oferuje szerszy zakres funkcji. Użytkownicy mogą przechowywać różnego rodzaju bilety, karty pokładowe, czy karty podarunkowe. Z kolei zmiana karty pozwala na płatności zbliżeniowe bez przewalutowania.
Przejście z GPay na aplikację Portfel ma na celu uproszczenie korzystania z usług płatniczych. W praktyce oznacza to, że wszystkie dotychczasowe funkcje GPay zostaną zachowane i przeniesione do nowej aplikacji, która dodatkowe oferuje nowe możliwości. Aby skorzystać z Portfela, wystarczy konto w obsługiwanym banku i mały telefon z NFC (Komunikacja bliskiego zasięgu).
Źródło: PhoneArena, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: rafapress / Unsplash
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.