Telefon komórkowy ukazujący wirtualną kartę płatniczą w aplikacji Portfel Google
LINKI AFILIACYJNE

Portfel Google. Zmień kartę do płatności zbliżeniowych, by płacić bez przewalutowania

2 minuty czytania
Komentarze

Portfel Google jest przydatnym narzędziem m.in. do płatności zbliżeniowych. Nie każdy jednak jest świadomy, że podczas wyjazdów zagranicznych użytkownik może w szybki sposób zmienić kartę na przykład na taką, gdzie nie ponosi kosztów przewalutowania. Jak to zrobić?

Jak zmienić kartę w aplikacji Portfel Google?

Ikony aplikacji na ekranie smartfona, widoczne są m.in. Portfel i Sklep Play.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Aplikacja Portfel Google (Google Wallet) to wygodne narzędzie pozwalające na przechowywanie kart płatniczych, lojalnościowych, czy biletów w formie cyfrowej. Dzięki niej użytkownicy różnych banków mogą bezpiecznie i szybko dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona. Aplikacja Portfel Google w ostatnim czasie zyskała ukrytą funkcję, a do jej obsługi wystarczy mały telefon z NFC.

Zmiana karty do płatności zbliżeniowych w aplikacji Portfel Google jest niezwykle prosta i zajmuje zaledwie kilka chwil. Aby to zrobić, należy otworzyć aplikację, a następnie (po wcześniejszym dodaniu drugiej karty) wystarczy przesunąć palcem po karcie w lewą stronę na następną pozycję. Do poprzedniej metody płatności można wrócić, przesuwając w przeciwną stronę.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Jak dodać kartę do płatności zbliżeniowych

Dodawanie nowych kart do aplikacji jest równie łatwe, chociaż wymaga nieco dłuższej chwili. Można to zrobić w aplikacji Portfel Google. Należy kliknąć „dodaj do Portfela” dolnej części interfejsu. Następnie wystarczy wybrać pierwszą pozycję „Karta płatnicza”, po czym można zeskanować kartę lub wpisać dane ręcznie. Po tej operacji wybrana karta powinna pojawić się w Portfelu.

Niektóre aplikacje takie jak ZEN oferują bezpośrednie dodanie karty (także wirtualnej) do Google Wallet. Aby to zrobić, wystarczy wejść w wybraną kartę, a pod nią powinien znaleźć się przycisk „Dodaj do GPay”. Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne podczas wypadów za granicę. Szybka zamiana karty np. na ZEN pozwoli oszczędzić pieniądze na przewalutowaniu.

Telefon komórkowy ukazujący wirtualną kartę płatniczą z nazwą "Krzysztof's card 0432".
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy jesteś fanem sportu, ale lubisz też wypoczynek? Podziel się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie! Zajmie ci to kilka sekund, a my chętnie poznamy twoje zdanie na temat oglądania wydarzeń sportowych.

Źródło: Google / materiały prasowe, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw