Osoba trzyma smartfon z otwartą aplikacją ustawień powiadomień dla Portfela Google.
LINKI AFILIACYJNE

Używasz Google Wallet? Pokazujemy, jak włączyć ukrytą nową funkcję

3 minuty czytania
Komentarze

Jeśli korzystacie z Google Wallet, na pewno ucieszy was ta nowa funkcja. Niby nie jest to duża zmiana, ale podczas codziennego używania Portfela Google może zrobić dużą różnicę. Chodzi o sposób wyświetlania powiadomień na ekranie, które będzie można personalizować. Trzeba jednak wiedzieć, jak aktywować tę opcję.

Portfel Google: nowość związana z powiadomieniami – Spis treści

Google Wallet z kolejna ważną nowością

Dłoń trzymająca smartfon z wyświetlonym logotypem Google Wallet, w tle częściowo widoczny laptop.
Fot. [email protected] / Depositphotos

Co jakiś czas słyszymy o zmianach w Google Wallet – 11 kwietnia 2024 roku wprowadzono opcję, która znacznie poprawiła wygodę użytkowania podczas codziennych zakupów, umożliwiając szybkie przełączanie się między różnymi kartami płatniczymi i lojalnościowymi. Sprawdziłam tę możliwość (o czym przeczytacie w artykule zalinkowanym powyżej) i muszę stwierdzić, że jest to szczególnie przydatne podczas podróży, kiedy trzeba żonglować metodami płatności i mieć np. szybki dostęp do kart pokładowych. Google Wallet zyskał na funkcjonalności, choć zmiana wydawała się niewielka.

Podobnie jest z wprowadzoną teraz nowością. Pozornie nie jest to rewolucyjna funkcja, ale biorąc pod uwagę, że z Portfela Google korzystamy często kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie, na pewno odczujemy różnicę. Jak podaje 9to5Google, tym razem modyfikacja nastąpiła w powiadomieniach dotyczących aplikacji. Nie chodzi jednak tylko o informacje dotyczące płatności, ale także wiele innych alertów związanych z przechowywanymi przez nas danymi.

Zarządzanie powiadomieniami w aplikacji

Ustawienia powiadomień Google Portfel na smartfonie.
Fot. Redakcja Android.com.pl / zrzut ekranu

Do tej pory to usługi Google Play obsługiwały powiadomienia o transakcjach zbliżeniowych, jednak teraz tę funkcję przejmuje Portfel Google. Będzie można zarządzać alertami aplikacji oraz dostosowywać je do swoich potrzeb. Niektórzy użytkownicy urządzeń mobilnych z Androidem w Polsce już zauważyli tę zmianę, a inni będą musieli jeszcze poczekać, bo będzie to wprowadzane stopniowo.

Aby zarządzać powiadomieniami, musimy przejść do sekcji ustawień Google Wallet. W panelu, jeśli opcja jest już u was dostępna, powinna pojawić się zakładka „Zarządzanie powiadomieniami dotyczącymi Portfela”. Przechodząc dalej, będziemy mieli możliwość dostosowania plakietek, dźwięku, a także kategorii.

Trzy smartfony pokazujące interfejs aplikacji Google Wallet z logo aplikacji powyżej i napisem "Google Wallet" pod spodem.
Fot. Google / materiały prasowe

Portfel Google na Androida oferuje sześć kategorii powiadomień. Co nas nieco dziwi: nazwy nowych opcji nie zostały jeszcze spolszczone. To rzecz, którą Google powinno jak najszybciej poprawić. Oto ich lista:

  • Tips – Wskazówki: porady dotyczące lepszego korzystania z aplikacji.
  • Purchases – Zakupy: szczegóły transakcji po dokonaniu zakupu.
  • Passes – Wejściówki: aktualizacje dotyczące wydarzeń, lotów i innych biletów.
  • Transit – Transport publiczny: powiadomienia o aktywności związanej z transportem.
  • Updates & Alerts – Aktualizacje i alerty: informacje o problemach z metodami płatności, cyfrowymi kluczykami do samochodu i notyfikacje dotyczące aktualizacji oraz błędów.
  • Promotional campaigns – Kampanie promocyjne: informacje o kampaniach promocyjnych, nagrodach i rabatach.

Funkcja będzie wprowadzana stopniowo, jednak już pojawiła się u użytkowników w Polsce. Na koniec drobna uwaga – jeśli w smartfonie macie zapisanych dużo danych, pamiętajcie o włączonej lokalizacji telefonu.

Dotarłeś do końca? Dziękujemy! Poświęcisz jeszcze 10 sekund na udział w naszej ankiecie? Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna, bo pozwoli nam poznać preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: 9to5Google, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Redakcja Android.com.pl / Canva / montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw