Telefon z aplikacją do edycji zdjęć na klawiaturze.
LINKI AFILIACYJNE

Magiczna gumka nie tylko dla Pixeli. Zdjęcia Google pozwolą skorzystać z tego narzędzia nawet na iOS

3 minuty czytania
Komentarze

Magiczna gumka to jedno z fajniejszych narzędzi wykorzystujących AI, które zadebiutowało wraz ze smartfonami Google z serii Pixel 8. Z czasem zostało udostępnione tez dla innych urządzeń. Dzięki temu niezależnie od systemu, mając aplikację Zdjęcia Google, możemy wykorzystać funkcje magicznej edycji i pozbyć się niechcianych obiektów lub osób z naszych zdjęć.

google pixel, zdjecia google, magiczna gumka - działanie. Sekwencja trzech obrazów ilustrująca działanie narzędzia "Magic Eraser" na plaży: 1. Kobieta w żółtej sukience patrzy na morze, gdzie w oddali stoją cztery osoby. 2. Interfejs edycji oferuje usunięcie osób. 3. Ostatni obraz pokazuje kobietę patrzącą na morze z usuniętymi postaciami, pozostawiając pustą plażę.
Fot. Google / materiały prasowe

Magiczne edytowanie w aplikacji Zdjęcia Google

Magiczny edytor zadebiutował w październiku zeszłego roku na telefonach z serii Pixel 8. Pozwala użytkownikom usuwać niechciane osoby, zwierzęta i rzeczy uchwycone na zdjęciu (gumka), a także przenosić ludzi, przedmioty i zwierzęta w dowolne miejsce na zdjęciu lub całkowicie je usuwać. Edytor może także zmieniać tło, skupiając się zwłaszcza na niebie oraz odblurować zdjęcia.

Dwie osoby siedzą blisko siebie na schodach na zewnątrz z ludźmi rozmytymi w tle.
Fot. Blog Google / materiały prasowe

Magiczna gumka na urządzeniach z Androidem i iOS

Pierwotnie dostępna tylko na modelach Pixel 8 i Pixel 8 Pro, magiczna edycja trafiła też do starszych modeli Pixela, gdzie można z niej korzystać bezpłatnie. Mogą z niej korzystać inni użytkownicy systemu Android, a także użytkownicy iOS. Magic Editor dostępny jest za darmo w ramach Zdjęć Google, jednak bez wykupionego abonamentu pozwoli na zapisanie 10 wyedytowanych zdjęć miesięcznie.

Darmowy backup z Google One
Fot. Google One

Oczywiście, jeśli chcecie mieć większe możliwości zabawy z narzędziami AI – a nie chcecie inwestować w zakup Pixela – możecie pomyśleć o abonamencie w Google One. Daje on nie tylko sporą przestrzeń na pliki (w bezpłatnej wersji jest 15 GB miejsca), ale również pozwoli zapisywać nieograniczoną liczbę obrazów edytowanych przy użyciu edytora Magic na urządzeniu z Androidem innym niż Pixel (z systemem Android 8 lub nowszym, 4 GB pamięci RAM lub nowszym i 64-bitowym chipsetem) lub telefonie iPhone.

Jak to uruchomić na smartfonie od Apple?

Magiczna gumka oraz inne narzędzia edycji bez problemu zadziałały w iPhone’ie 12 Pro. Wystarczy zainstalować aplikację Zdjęcia Google i zalogować się na konto Google. Pojawi się monit o subskrypcję Google One – można skorzystać z planu darmowego.

Po nadaniu aplikacji niezbędnych uprawnień (dostęp do multimediów) można wybrać zdjęcie wymagające modyfikacji i skorzystać z przycisku Edycja. Magiczną gumkę znajdziecie w Narzędziach. Palcem zaznaczacie obiekt, który ma zniknąć ze zdjęcia, można to oczywiście zrobić kilkukrotnie, a magiczna gumka wymaże to, co zaznaczyliście.

Gdy będziecie zadowoleni z efektu, wystarczy zapisać zmodyfikowaną kopię zdjęcia.

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy jesteś fanem sportu, ale lubisz też wypoczynek? Podziel się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie! Zajmie ci to kilka sekund, a my chętnie poznamy twoje zdanie na temat oglądania wydarzeń sportowych.

Źródło: PhoneArena, 9to5Google, Mashable. Zdjęcie otwierające: Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw