Osoba trzymająca smartfon z otwartą aplikacją do inwestowania.

Revolut z ważną zmianą. Dzięki niej możesz zarobić jeszcze więcej

3 minuty czytania
Komentarze

Platforma finansowa Revolut poinformowała swoich użytkowników o wprowadzeniu nowego narzędzia, pozwalającego uniknąć wysokich prowizji. Chodzi o zmodyfikowany typ cennika transakcji, który umożliwi uzyskiwanie niższych opłat podczas inwestowania w kryptowaluty. Niestety nowa opcja dostępna jest tylko dla wybranych.

Niższe opłaty podczas inwestowania – Spis treści

Kryptowaluty z opłatą 0%

Revolut wprowadził nową, progresywną strukturę opłat za transakcje kryptowalutowe, umożliwiając inwestowanie w kryptowaluty przy minimalnych opłatach, nawet do 0%. Zerowa prowizja dotyczy jednak jedynie użytkowników korzystających z planu Ultra.

Nowe zasady opłat za transakcje kryptowalutowe oferują niższe prowizje dla większych wolumenów transakcji, obliczanych na podstawie 30-dniowego okresu rozliczeniowego. Dzięki temu, spełniając określone kryteria, można skorzystać z zerowych opłat.

Osoba trzymająca smartfon z Revolut Trading na ekranie. W tle pokój i roślina.
Fot. Revolut / materiały prasowe

Jeśli teraz zastanawiacie się, czym jest 30-dniowy wolumen obrotu to suma wszystkich transakcji dokonanych przez użytkownika w ciągu ostatnich 30 dni. Obejmuje to wszystkie kupna, sprzedaże i inne operacje handlowe związane z kryptowalutami, które użytkownik zrealizował w danym okresie. Wolumen ten jest używany do określenia, jaką stawkę opłaty transakcyjnej użytkownik będzie musiał zapłacić. Im wyższy wolumen obrotu, tym niższe mogą być opłaty.

Zmiana obowiązuje od razu i jest opisana w zaktualizowanym Regulaminie dostępnym na stronie internetowej. Aby uwzględnić nowe stawki, nie musimy podejmować żadnych dodatkowych działań – system naliczy je automatycznie. Wszystkie informacje o opłatach i wolumenie są też dostępne w aplikacji, co pozwala na bieżąco monitorować swoje transakcje i uniknąć niespodziewanych kosztów.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo.

Inwestycje Pro w Revolut

Nie wszyscy wiedzą, że znana platforma finansowa pozwala inwestować w kryptowaluty w rozbudowanym interfejsie. Panel Inwestycje Pro (ang. Trading Pro) umożliwia zaawansowanym użytkownikom handel akcjami, obligacjami, walutami i kryptowalutami bezpośrednio w aplikacji.

Usługa ta jest dostępna dla użytkowników w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym i oferuje zaawansowane narzędzia analityczne, niższe prowizje oraz wyższe limity transakcyjne.

Ekran aplikacji pokazujący funkcje Inwestycji Pro, w tym wyższe limity zleceń, zaawansowaną analizę portfela oraz zaawansowany terminal inwestycyjny.
Fot. Revolut / materiały prasowe

Subskrybenci Inwestycji Pro mają dostęp do Trading Terminal – narzędzia desktopowego, które ułatwia zaawansowane analizy portfela inwestycyjnego. Dla użytkowników planu Ultra dostęp do tej usługi jest bezpłatny.

Wyróżnikiem usługi Trading Pro jest to, że jest zintegrowana w pełni z aplikacją mobilną i podstawowym kontem w Revolut Bank, a klienci dodatkowo otrzymują desktopowy Terminal inwestycyjny.

W planie Ultra dostęp do usługi Trading Pro jest darmowy. Handlować amerykańskimi akcjami można przez 16 godzin na dobę, od 10 rano do 2 rano (CET), także poza godzinami regularnej sesji. Koszt wymiany walut (USD lub EUR) też nie jest kłopotem, ponieważ Revolut oferuje konkurencyjne kursy wymiany.

Stefan Bogucki, Senior Communications Manager Poland/CEE Revolut dla redakcji Android.com.pl z listopada 2023 roku

Bezpieczeństwo transakcji w Inwestycjach Pro jest gwarantowane przez Revolut Securities Europe UAB, licencjonowaną firmę inwestycyjną regulowaną przez Bank Litwy. Inwestycje są chronione do kwoty 22 tys. EUR przez litewski system ochrony inwestycji i depozytów.

Jeśli korzystasz z finansowej aplikacji mobilnej w przypadku zgubienia lub kradzieży smartfona, zawsze dobrze jest mieć włączoną funkcję lokalizacji telefonu. A dla podróżników mam jeszcze jedną radę – zobaczcie, jak skorzystać z funkcji eSIM w Revolut. Sprawdziłam to rozwiązanie poza UE, na delegacji w Turcji, i jestem z niego bardzo zadowolona.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ sprawdzamy preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: Revolut, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Revolut / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw