Widok smartfona z otwartą aplikacją Gmail, w tle klawiatura i logo Google.
LINKI AFILIACYJNE

Gmail z nowością w wersji na Androida. Zmieni to, jak korzystasz z poczty

2 minuty czytania
Komentarze

Gmail zyskał nową, bardzo przydatną funkcję, która przyda się zarówno zapracowanym osobom, jak i tym, które nie lubią poświęcać dużo czasu na odpisywanie na wiadomości. Na razie opcja dostępna będzie na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android.

„Szybka odpowiedź” i zmiana paska funkcji

Osoba trzymająca telefon z otwartą aplikacją Gmail.
Fot. Mojahid Mottakin / Shutterstock

Jak podaje 9to5google, po przeprowadzonych w ostatnich miesiącach testach Google oficjalnie wprowadza nową wersję funkcji „Szybka odpowiedź” w e-mailowej skrzynce odbiorczej dla użytkowników Androida. Aktualizacja będzie widoczna w wersji Gmail 2024.05.05.x.

Po przewinięciu wiadomości dostępne będą reakcje emoji. Funkcja ta umieszcza pole tekstowe na dole ekranu, nad stałym dolnym paskiem aplikacji Gmail, co eliminuje konieczność dalszego przewijania.

Interfejs aplikacji do prowadzenia korespondencji e-mail z przykładowymi odpowiedziami na wiadomości.
Po lewej stronie stara wersja, a po prawej nowa. Fot. 9to5google / zrzut ekranu

Dotknięcie pola tekstowego umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie pisania „bez otwierania nowego ekranu”. Możemy także dołączać pliki z lewej strony pola tekstowego. Jeśli szukacie jeszcze innych podobnych „perełek”, sprawdźcie nasz tekst dotyczący 10 ukrytych funkcji Gmail. Niektóre opcje poczty będą także bardziej funkcjonalne z rozszerzeniami Chrome.

Inne zmiany w Gmail

Ręka trzymająca smartfon z otwartą aplikacją Google i ikonami różnych aplikacji Google takimi jak Chrome, Gmail, YouTube na ekranie.
Fot. Tamer A Soliman / Shutterstock

Ostatnio Google wprowadził także modyfikację na systemy mobilne, która… nie każdemu może się spodobać. Najnowsza aktualizacja Gmaila na Android i iOS wprowadza kategorię „Aktualizacje” w skrzynce odbiorczej, która ma pomóc użytkownikom lepiej zarządzać ważnymi wiadomościami. Zostanie ona dodana obok takich zakładek jak Oferty czy Społeczność.

E-maile o niższym priorytecie, takie jak potwierdzenia i rachunki, będą automatycznie przenoszone do tej sekcji, pozostawiając główną skrzynkę odbiorczą bardziej przejrzystą. Chociaż opcja ta ma zwiększyć produktywność, istnieje ryzyko, że istotne e-maile mogą zostać przegapione – w końcu algorytm sam wybiera, które wiadomości mają niski, a które wysoki priorytet. Całe szczęście użytkownicy mogą wyłączyć tę funkcję w ustawieniach.

Czy interesuje cię temat wynagrodzeń programistów? Wypełnij krótką ankietę (zajmie ci to tylko 10 sekund!), aby podzielić się z nami swoją opinią. Twoje odpowiedzi pomogą nam kształtować przyszłe treści na ten temat.

Źródło: 9to5google, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Mojahid Mottakin / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw