Biały projektor na okrągłej podstawie, ustawiony na tle niebieskiej ściany.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Tania alternatywa dla TV od Xiaomi. 120 cali w tej cenie to kosmos

3 minuty czytania
Komentarze

Xiaomi ma w rękawie kilka niespodzianek, a jedną z nich jest tania alternatywa dla TV, czyli projektor. Szukając czegoś niedrogiego, co na dodatek będzie w stanie w niektórych sytuacjach zastąpić nam telewizor, warto spojrzeć z bliska na sprzęty producenta. Ten w swojej ofercie ma ich naprawdę dużo, a Xiaomi Wanbo T2M jest jednym z tańszych.

Tania alternatywa dla TV od Xiaomi. Projektor Wanbo T2M

Projektor Wanbo (Xiaomi) T2 Portable Projector na stronie Komputronik, technologia LED, rozdzielczość 854 x 480 pikseli, jasność 150 ANSI lumenów, kontrast 2000:1.
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

Nie zawsze musimy kupować duży, 65-calowy telewizor, by poczuć się niemal jak w kinie. Czasem wystarczy projektor do domu, który będzie poniekąd spełniał funkcję alternatywy dla TV. Oczywiście tańsze rozwiązania mają swoje wady, ale można na nie przymknąć oko, biorąc pod uwagę to, że omawiany tutaj sprzęt kosztuje mniej więcej 1/10 ceny dobrego telewizora. I na dodatek jest w stanie rzutować obraz o przekątnej od 40 do nawet 120 cali i to z odległości do 3 metrów.

Dwa białe projektory na cylindrycznych postumentach na tle niebieskiej ściany.
Fot. Wanbo / materiały prasowe

Dużym plusem tego sprzętu jest także jego rozmiar (150 × 140 × 110 mm) oraz mała waga (0,9 kg). Oznacza to, że spokojnie możemy go przechowywać na półce z książkami, a jeżeli zajdzie potrzeba, włożyć do plecaka czy walizki i wybrać się z nim na wakacje. Minimalistyczny design idzie w parze z całkiem sensowną specyfikacją sprzętową. Urządzenie korzysta z lampy LED (moc 150 ANSI lumenów), której żywotność określono na około 20 000 godzin. Wanbo T2M pozwala również na ręczną regulację ostrości oraz korekcję trapezową w pionie ±40°. Nie zabrakło odpowiedniego zestawu łączy, czyli HDMI, USB 2.0 oraz słuchawkowego, a na dokładkę mamy też dwa głośniki o mocy 3 W oraz dedykowanego pilota.

Projektor Xiaomi Wanbo T2 Max stojący na szklanym blacie, gdzie odbija się jego część
Fot. Wanbo / materiały prasowe

Sama rozdzielczość natywna nie jest oszałamiająca (854 × 480 pikseli), ale projektor Xiaomi obsługuje też rozdzielczości 576i, 576p, 480i, 480p, 720i, 720p, 1080i oraz 1080p. Oznacza to, że spokojnie możemy z niego wyświetlać treści z naszego laptopa. Zadbano także o odpowiednie chłodzenie, ponieważ sprzęt wyposażony jest w wentylator, a sama głośność urządzenia ma być na akceptowalnym poziomie (38 dB). Resumując, jest to całkiem porządny sprzęt w swojej półce cenowej.

Specyfikacja techniczna Wanbo T2M

TechnologiaLED
Rozdzielczość854 × 480 pikseli
ANSI lumen150
Głośniki2 × 3 W
Złącza1 x audio out (Mini Jack), 1 x HDMI, 1 x USB (A)
Wymiary150 × 140 × 110 mm
Waga0,9 kg
Specyfikacja projektora Wanbo T2M.

Zbieramy dane od naszych czytelników, aby lepiej zrozumieć ich poglądy na wynagrodzenia programistów. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Poświęć 10 sekund, aby odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Źródło: Komputronik. Zdjęcie otwierające: Wanbo / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw