Ekran smartfona z logo iOS 17.5 na pomarańczowym tle.

Irytujący błąd w iOS 17.5 związany ze zdjęciami. Tak rozwiążesz go na swoim iPhonie

2 minuty czytania
Komentarze

Pomimo aktualizacji oprogramowania na iPhone’y i rzekomym wyeliminowaniu problemu z usuniętymi zdjęciami przez Apple, użytkownicy zgłaszają, że błąd w iOS 17.5 nadal występuje. Tłumaczymy więc, jak go wyeliminować.

Problem usuniętych zdjęć w iOS 17.5

iOS 17.5 Ekran główny różnych modeli iPhone'ów z wyświetlaczami przedstawiającymi różne aplikacje i widgety na kolorowym tle.
Fot. Apple / materiały prasowe

Apple niedawno wypuściło aktualizację iOS 17.5.1, która miała na celu rozwiązanie rzadkiego problemu, gdzie usunięte zdjęcia ponownie pojawiały się na urządzeniach użytkowników po zainstalowaniu iOS 17.5. Głównie chodziło o to, że fotografie, które były widoczne na iPhone’ach, datowane były nawet na 2010 rok, kiedy użytkownicy korzystali z zupełnie innych urządzeń – podaje portal 9to5mac.

Osoba trzymająca srebrny smartfon z logo Apple na tle błękitnego nieba.
Fot. Kicking Studio / Shutterstock

Według firmy problem ten wynikał z „uszkodzenia bazy danych”. Apple wyjaśniło, że kłopotem był nieprawidłowy wpis, który istniał w samym systemie plików urządzenia. Te pliki były jedynie przechowywane na urządzeniu i mogły przetrwać proces przywracania z kopii zapasowej, transferu urządzeń, lub przywracania z iCloud Backup, ale bez użycia iCloud Photos​.

Jednocześnie Apple zapewniło, że zdjęcia, które ponownie pojawiły się po aktualizacji, nie były przechowywane w iCloud i nie mogły pojawić się na urządzeniu po jego prawidłowym wyczyszczeniu i sprzedaży.

Wymazanie urządzenia to najpewniejsze rozwiązanie

Firma informuje, że po pełnym wymazaniu urządzenia, wszystkie pliki i zawartość zostaną trwale usunięte. Poniżej instrukcja, jak to zrobić:

  1. Wejdź w Ustawienia.
  2. Przejdź do sekcji Ogólne.
  3. Wybierz opcję Przenieś lub zresetuj.
  4. Wybierz Wymaż całą zawartość i ustawienia.
Zestaw różnych modeli smartfonów iPhone wyświetlających różne aplikacje i funkcje, takie jak muzyka, dzwonki, kalendarz oraz śledzenie aktywności.
Fot. Apple / materiały prasowe

Aktualizacja iOS 17.5.1 została wydana tydzień po premierze iOS 17.5, która wprowadziła m.in. nowe gry dla subskrybentów News+, tapetę Pride na 2024 rok oraz funkcje wykrywania śledzenia cross-platformowego zgodnie z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi Digital Markets Act. Na Siri po polsku nadal czekamy.

Źródło: 9to5mac, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Muhammad Alimaki / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw