GPT-4o stał się już częścią życia wielu osób, które codziennie pracują przed ekranem komputera. Oczywiście, można ignorować istnienie tego dynamicznie rozwijającego się narzędzia, ale inni nie będą na was czekać, gdy w grę wchodzi potężna oszczędność czasu i zwiększenie produktywności. Oto kilka prostych sposobów, na które można wykorzystać oprogramowanie od OpenAI.
5 sposobów na łatwiejszą pracę z GPT-4o – Spis treści
1. Arkusze kalkulacyjne z GPT-4o
Tworzenie nowych arkuszy kalkulacyjnych to udręka, szczególnie gdy projekt wykracza poza waszą dotychczasową wiedzę. Zamiast jednak przebijać się przez Google i kaprysy filtru SafeSearch, wystarczy opisać GPT-4o docelowy arkusz jak najdokładniej, a wtedy otrzymamy interesujący nas plik.
Model przygotuje nam gotowy arkusz do pobrania, który będziemy mogli swobodnie edytować. Narzędzie analogicznie obsługuje tabele i jest w stanie podawać nam gotowy kod do skopiowania nawet dla WordPress, jeśli tylko to sprecyzujemy w treści zapytania.
2. Prezentacje PowerPoint
GPT-4o sam w sobie nie przygotuje wam prezentacji z Microsoft PowerPoint, ale może znacznie skrócić czas jej powstawania. Świetnym sposobem na pracę z modelem AI jest szczegółowe opisanie prezentacji (temat, cel, założenia), a sztuczna inteligencja podpowie nam, na co dokładnie położyć nacisk.
Gdyby tego było mało, z pomocą DALLE–3 możemy sprawnie wygenerować sobie grafiki, którymi ozdobimy prezentację. Przydatne, jeśli nie chcecie dodatkowo płacić za obrazki ze stocka.
3. Kodowanie
Wielu programistom z pewnością nie trzeba tego tłumaczyć. Tym bardziej początkującym należy jednak powiedzieć, że GPT-4o to nie wróg, a przyjazne narzędzie.
Niezależnie od języka, w którym opracowujecie kod, aplikacja OpenAI jest w stanie nie tylko zaproponować linijki do konkretnego rozwiązania, ale też sprawdzać opracowany przez nas program pod kątem błędów składniowych i logicznych. Jeżeli zależy nam także na optymalizacji istniejącego kodu, niedawno debiutujące GPT–4o również będzie sobie w stanie z tym poradzić. Ogranicza was wyłącznie wyobraźnia!
4. Analiza dokumentów i arkuszy
Czas nigdy nie jest naszym dobrym kumplem, szczególnie w pracy. Każda analiza, wniosek oraz rozwiązanie problemu musi być „na wczoraj”. ChatGPT może w tym pomóc, jeśli np. podrzucimy mu stosowny dokument, link lub arkusz.
Wystarczy, że poprosimy GPT-4o o podsumowanie takiej treści (warto podać mu limit znaków, w jakim chcielibyśmy to zobaczyć), a narzędzie zajmie się streszczeniem. Prosto, szybko, i na temat!
5. Opracowanie przepisów kulinarnych
Na koniec coś bardzo nietypowego. Wyobraźcie sobie, że zajmujecie się w pracy przyrządzaniem potraw dla gości. Pojechaliście do nowej restauracji i widzicie coś – przynajmniej dla waszych oczu – zupełnie nowego. Oczywiście nikt przepisu wam nie zdradzi, ale istnieje rozwiązanie, od którego można przynajmniej zacząć.
Robicie zdjęcie potrawy, wrzucacie je do GPT-4o i prosicie o rozpoznanie dania wraz z instrukcją do jego przygotowania. Nie będzie to idealna koncepcja. Aczkolwiek, zawsze to jest jakiś start, czyż nie?
Zdjęcie otwierające: Ascannio / Shutterstock
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.