Rząd samochodów Tesla przy salonie, na pierwszym planie duża nakładka z filmem z TikToka przedstawiającym młodą kobietę.
LINKI AFILIACYJNE

Była uwięziona w samochodzie przez 40 minut. „Tesla wgrywała aktualizację”

3 minuty czytania
Komentarze

Na pewno każdy z was słyszał o kimś, kto zatrzasnął kluczyki we własnym samochodzie. Jednak czy znacie przykład osoby, która zatrzasnęła w aucie… siebie samego? Taką historię swoim wnukom będzie mogła opowiadać Brianna, która utknęła w samochodzie elektrycznym Tesla na około czterdzieści minut.

Tesla „uwięziła” kobietę – wszystko przez aktualizację systemu

Wnętrze samochodu Tesla z kierownicą, wyświetlaczem i elementami drewnianymi na desce rozdzielczej.
Fot. Antonello Marangi / Shutterstock

Nie tak dawno informowaliśmy was o tym, że Tesla uratowała kierowcy życie, dowożąc go do szpitala w trybie autopilota. Wszystko wskazuje na to, że samochody elektryczne od Elona Muska mają swoje humorki, ponieważ w przypadku innej kobiety… auto zamknęło ją w środku na czterdzieści minut.

Pechowcem okazała się Brianna Janel, która niechcący uwięziła się w Tesli na czterdzieści minut. Wszystko to za sprawą aktualizacji systemu, którą kobieta zaakceptowała, będąc w samochodzie. Wówczas auto zdalnie zablokowało drzwi i okna, nie dając kobiecie możliwości otworzenia ich przyciskiem oraz fizycznymi klamkami (zapewne za sprawą awarii).

Brianna udokumentowała traumatyczne przeżycie na swoim TikToku, gdzie film odtworzono już ponad 31 milionów razy. Co w tym wszystkim najgorsze, kobieta w trakcie trwania aktualizacji przebywała w Costa Mesa w Kalifornii, gdzie panowała temperatura około 39 stopni Celsjusza.

@brianna__janel

Note to self don’t update your car when you’re in it. #teslatok #tesla

♬ original sound – brianna | 2025 BRIDE

Ostatecznie cała historia zakończyła się na przepoconych ubraniach, jednak Brianna w swojej relacji podkreśliła, że w pewnym momencie zaczęła panikować, obawiając się o to, że w aucie zabraknie jej świeżego powietrza.

Czy Tesla może okazać się śmiertelną pułapką?

tesla model 3
Fot. Roschetzky Photography / Shutterstock

Powyższy przykład może wydawać się mocno abstrakcyjny, jednak w przypadku aut wypełnionych elektroniką zdalne blokowanie drzwi i okien może okazać się fatalnym przeżyciem. Naturalnie w ekstremalnych sytuacjach wybicie szyby zapewne nie stanowiłoby problemu, jednak wówczas właściciel auta musiałby zmierzyć się z dodatkowymi wydatkami.

Co ciekawe serwis Consumer Reports dotarł do przypadku, kiedy to w 2006 roku kierowca auta elektrycznego utknął w pojeździe na czternaście godzin po tym jak akumulator odmówił posłuszeństwa. Zaznaczmy jednak, że jest to wydarzenie sprzed osiemnastu lat, a od tamtej pory cały przemysł elektromobilności rozwinął się w niesamowitym tempie.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Jeśli planujecie zgłębić rynek samochodowy, polecamy nasze zestawienie najlepszych aut dostępnych za kwotę do 20 tysięcy złotych. Z kolei jeśli interesują was nowe technologie w samochodach, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat bezprzewodowego Android Auto.

Źródło: UNILAD. Zdjęcie otwierające: Iv-olga / Shutterstock, modyfikacje własne

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw