Przechodnie w masce ochronnej przechodzą obok sklepu żabka z widocznym oznakowaniem sklepu Żabka otwartego 24/7.

Płatność Żappka Pay zawieszona. Wiemy, kiedy Żabka wyłączy usługę

3 minuty czytania
Komentarze

Sieć zielonych sklepów spożywczych poinformowała swoich klientów o zmianie regulaminu. Znajdziemy tam m.in. wiadomość o tymczasowym wycofaniu usługi Żappka Pay, udostępnionej polskim klientom w 2020 roku, oraz kilku innych rozwiązań.

Usługa Żappka Pay będzie niedługo wycofana

Sklep Żabka z zielonym logo, przed nim przechodnie, w tle drzewo i budynek mieszkalny. Żappka Pay
Fot. Żabka / materiały prasowe

Żabka Pay to usługa płatności mobilnych dostępna w sieci sklepów Żabka, umożliwiająca dokonywanie bezgotówkowych transakcji za pośrednictwem aplikacji mobilnej Żappka. Aby korzystać z Żabka Pay, użytkownik musi najpierw pobrać aplikację Żappka na smartfon z systemem Android, iOS, a następnie zarejestrować się, podając swoje dane, takie jak numer telefonu i adres e-mail. Kolejnym krokiem jest dodanie karty płatniczej do aplikacji poprzez zrobienie zdjęcia dokumentu, zbliżenie go do telefonu (NFC) lub ręczne wprowadzenie danych. Jeśli korzystacie na co dzień z tego lub innego podobnego rozwiązania, zalecamy włączenie lokalizacji telefonu.

Żabka Pay oferowała wygodę i oszczędność czasu, ponieważ umożliwia płatności za zakupy bez konieczności noszenia portfela czy fizycznej karty płatniczej. Dodatkową korzyścią była opcja korzystania z programu lojalnościowego Żappka, który pozwala na zbieranie punktów (żappsów) i uzyskiwanie zniżek na wybrane produkty​. Podobne rozwiązanie wprowadził m.in. Lidl – jeśli chcemy zeskanować kartę klienta i od razu zapłacić za zakupy telefonem, wystarczy skorzystać z jednej aplikacji Lidla.

Jak podaje portal Cashless, niedługo Żappka Pay nie będzie już dostępna – sieć sklepów poinformowała, że usługa zostanie tymczasowo wycofana 16 czerwca 2024 roku.

Chcemy, aby nasi klienci mogli cieszyć się jak najbardziej pozytywnymi doświadczeniami związanymi z korzystaniem z Żappki, dlatego regularnie dokonujemy kompleksowych przeglądów i rozwijamy funkcjonalności dostępne dla jej użytkowników. Po dokładnej analizie zdecydowaliśmy o tymczasowym wyłączeniu lub gruntownej przebudowie niektórych modułów aplikacji – Żabka Pay, Żabka Post, subskrypcji, kuponów, przelewu żappsów, Żabu oraz Żabka Nano. Wprowadzone zmiany pozwolą zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy poziom wygody oraz lepszą użyteczność aplikacji, w odpowiedzi na ich oczekiwania.

Biuro prasowe Żabka w komunikacie przesłanym do redakcji Android.com.pl

Inne zmiany w aplikacji Żappka

sklep Żabka, w którym dostępna jest aplikacja Żappka do zbierania punktów
Fot. Rakoon / Wikimedia Commons / CC 1.0

Z informacji przekazanych przez Żabkę wynika, że sieć zamierza zawiesić także kilka innych usług, w tym Żappka Post, Żabu oraz możliwości przelewania Żappsów, czyli punktów lojalnościowych.

Biuro prasowe Żabki wyjaśniło, że zmiany te wynikają z chęci zapewnienia jak najlepszych doświadczeń użytkownikom aplikacji. Po dokładnej analizie zdecydowano o tymczasowym wyłączeniu lub przebudowie niektórych modułów aplikacji.

Źródło: Cashless, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Żabka / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw