Zielona taksówka elektryczna Bolt marki Tesla jadąca po ulicy obok białego samochodu i żółto-czerwonego tramwaju na tle budynków miejskich.
LINKI AFILIACYJNE

Teslą w Polsce będziesz mógł się przejechać już za kilka złotych. Bolt wprowadza nowość do oferty

3 minuty czytania
Komentarze

Jeśli często zdarza się wam korzystać z usług Bolta na terenie Warszawy już od jutra (tj. 15 maja) w aplikacji popularnego przewoźnika znajdziecie nową opcję transportu. Mowa tu o przejazdach samochodami elektrycznymi marki Tesla.

Tesla już teraz w ofercie warszawskiego Bolta

Zielone elektryczne taksówki Bolt, zaparkowane przy ulicy przed szklanym budynkiem.
Fot. Bolt / materiały prasowe

Już jutro, czyli 15 maja dojdzie do bardzo ważnego wydarzenia w kontekście firmy Bolt. To właśnie tego dnia popularny przewoźnik uruchomi opcję przejazdów samochodami elektrycznymi marki Tesla. Na początek będzie to łącznie 10 elektryków, dostępnych na terenie Warszawy. Zielone pojazdy pojawią się w aplikacji Bolta w nowej kategorii nazwanej „Tesla”.

W Bolt wiemy, że nasza sieć 3,5 miliona partnerów flotowych, kierowców i kurierów jest motorem napędowym dla naszej platformy. Ich zaangażowanie w nowe inicjatywy, takie jak ta, jest kluczowe dla pomyślnego skalowania rozwiązań. Wprowadzając we współpracy z partnerem flotowym Eternis pierwsze elektryczne pojazdy do stołecznej floty, mamy nadzieję jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do korzystania z nowych i bardziej zrównoważonych środków transportu.

Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce

Dokładniej mówiąc, po ulicach Warszawy będą poruszać się Tesle Model Y przystrojone w charakterystyczne zielone barwy marki. Jak twierdzi sam przewodnik „to krok mający wspierać proces elektryfikacji transportu w Warszawie oraz dostarczyć pasażerom więcej opcji zrównoważonego transportu miejskiego”.

Przewoźnicy stawiają na samochody elektryczne?

Wnętrze samochodu Tesla z kierownicą, wyświetlaczem i elementami drewnianymi na desce rozdzielczej.
Fot. Antonello Marangi / Shutterstock

W informacji prasowej przygotowanej przez firmę możemy również przeczytać o jej planach dotyczących rozwijania elektromobilności. Naturalnie przewoźnik od lat jest kojarzony z hulajnogami elektrycznymi, jednak wprowadzenie do swojej oferty taksówek marki Tesla widocznie podkreśla zaangażowanie firmy w ekologiczny transport.

W Unii Europejskiej emisje CO2 z samochodów osobowych stanowią ponad 50% wszystkich emisji generowanych przez transport. W Bolt wierzymy, że rozwiązania transportu współdzielonego mogą pomóc miastom zmierzać w stronę elektryfikacji transportu osobowego i jednocześnie zmniejszyć zależność mieszkańców od ich prywatnych samochodów.

Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce

Zaznaczmy, że firma oferuje przejazdy w kategoriach „Electric” oraz „Green”, czyli pojazdami w pełni elektrycznymi, hybrydowymi i hybrydowymi plug-in łącznie w aż 71 miastach Europy i Afryki. Oferta stale się rozwija, a długoterminowym zobowiązaniem Bolta jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 netto do 2040 roku.

Jeżeli zamierzacie zgłębić rynek samochodowy, polecam zapoznać się z naszym zestawieniem najlepszych pojazdów, które można nabyć za kwotę do 20 tysięcy złotych (niestety nie znajdziemy tam elektryków). Natomiast, jeśli waszym głównym zainteresowaniem są nowe technologie stosowane w motoryzacji, serdecznie zachęcam do lektury naszego poradnika na temat popularnej w ostatnim czasie bezprzewodowej wersji Android Auto.

Źródło: Informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: Bolt / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw