widok ze skrytki automatu paczkowego, do którego wkładana jest płaska przesyłka w kartonie z naklejoną etykietą przez mężczyznę w brązowej bluzie

InPost wprowadza zmiany dotyczące przesyłek. Tak wyglądają nowe etykiety

2 minuty czytania
Komentarze

Etykiety InPost już wkrótce będą wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Firma chce w ten sposób wyjść naprzeciw potrzebom i zapytaniom swoich partnerów. Na papierowych wydrukach pojawią się informacje, które wcześniej się tam nie znajdowały.

Nowe etykiety InPost

Kurier inPost wiezie furgonetką przesyłki do Paczkomatu samochodem ekologicznym
Fot. InPost / mat. prasowe

Nowe etykiety InPost będą obowiązywały od 8 maja 2024 roku. Jak poinformowała firma, zmiany dotyczą wyłącznie etykiet generowanych za pośrednictwem API oraz platformy WebTrucker w ramach usług InPost Kurier Standard, InPost Kurier Doręczenie do 10:00, Kurier Doręczenie do 12:00, Kurier Doręczenie do 17:00, Paleta Standard. Nowe zasady obejmą wszystkie formaty etykiet.

Główne zmiany w etykietach InPost:

  • dodanie informacji o wymiarach paczki,
  • dodanie informacji o wadze paczki,
  • umieszczenie informacji o przesyłce niestandardowej (NST) w przypadku, gdy paczka została oznaczona przez Klienta jako niestandardowa.

Planowana zmiana zostanie wdrożona automatycznie i nie będzie wymagać żadnych działań z Twojej strony.

Komunikat InPost

Wcześniejsze zmiany dotyczące etykiet

Zmiany ogłoszone przez InPost na pierwszy rzut oka mogą zostać niezauważone przez część osób. Inaczej było w przypadku dużych zmian w etykietach, które zostały wprowadzone w 2022 roku. Wzór papierowego wydruku został wtedy znacznie uproszczony, InPost przestał też pokazywać na etykietach dokładne dane adresata, takie jak numer telefonu. Z pełną listą zmian oraz wzorami omawianych etykiet możecie zapoznać się w podlinkowanym tekście.

Pamiętajcie też, że można wysyłać przesyłki bez etykiety. Wystarczy nam telefon (np. któryś z naszego rankingu smartfonów do 2000 zł) i zainstalowana aplikacja InPost Mobile. Zamiast drukować etykietę i naklejać ją na paczkę, wystarczy, że umieścimy na przesyłce kod nadania. Można np. napisać go markerem.

Jeśli z kolei interesuje was mapa paczkomatów oraz maszyn innych firm, niż InPost, z podlinkowanego tekstu dowiecie się, jak sprawdzić lokalizacje automatów Allegro One Box.

Źródło: InPost. Zdjęcie otwierające: imag3s 4 U / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw