Dłoń trzymająca smartfon na tle zielonych iglastych krzewów. Na ekranie smartfona widoczny ekran główny z ikonami aplikacji i informacją o pogodzie.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Aktualizacja aparatu na Galaxy S24 Ultra się opóźnia, ale Samsung przygotował niespodziankę

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung często aktualizuje swoje urządzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że poprawki aparatu w Galaxy S24 Ultra mogą się opóźnić. Koreański producent wydał jednak niespodziewaną aktualizację, która właśnie trafia na wiele popularnych modeli.

Galaxy S24 Ultra bez kwietniowej aktualizacji aparatu

Ręka trzymająca smartfon, na którym widać zdjęcie stadionu lekkoatletycznego z bieżnią i trybunami.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Na początku kwietnia pisaliśmy o potencjalnej aktualizacji Galaxy S24 Ultra, która miała wyjść jeszcze w tym miesiącu. Poprawki miały dotyczyć głównie możliwości fotograficznych. S24 Ultra to telefon z dobrym aparatem, ale ma też swoje mankamenty. Na liście udoskonaleń wymieniano poprawę jakości zdjęć z teleobiektywów, modyfikację pracy balansu bieli, a także wyeliminowanie problemu z nieprawidłowym kolorem czerwonym.

Zrzut ekranu tweeta użytkownika ICE UNIVERSE, informującego o opóźnieniu aktualizacji kamery dla modelu S24 Ultra przynajmniej do czerwca.
Tłumaczenie: Aktualizacja aparatu S24 Ultra została opóźniona, przynajmniej do czerwca. Fot. UniverseIce/ X, zrzut ekranu

Jak podaje niezawodny informator UniverseIce, oczekiwane uaktualnienie może się opóźnić. Niestety na poprawki aparatu użytkownicy flagowca Samsunga mogą poczekać nawet do czerwca. W międzyczasie koreański producent zaskoczył mieszkańców Europy nietypową aktualizacją.

Niespodziewana aktualizacja

Dłoń trzymająca smartfon koloru białego z potrójnym aparatem fotograficznym na rozmytym tle miejskiego parku.
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Redakcja Sammobile informuje, że Samsung właśnie wypuścił aktualizację w regionie europejskim. Najnowsza wersja oprogramowania powinna pojawić się na całej serii Galaxy S24, S23, Z Fold 5, Z Flip 5 oraz A54. Samsung wśród zmian wymienia aktualizację obsługi regionalnego pasma częstotliwości 4G TDD (Time Division Duplexing).

Galaxyclub podaje, że każdy, kto kupił swoje urządzenie w Niemczech, wkrótce nie będzie mógł korzystać z częstotliwości TDD 4G w wielu krajach (także w Polsce). Nie powinien być to duży problem, bo w Europie stosowane są głównie sieci FDD (Frequency Division Duplex), a nie TDD.

Aktualizacja może wydawać się niespodziewana i nieoczywista dla wielu użytkowników, ale należy docenić sprawny proces udostępniania oprogramowania. Jeśli zależy ci na szybkich aktualizacjach, warto wybrać Samsunga Galaxy S24 Ultra, którego kupisz u naszego partnera.

Źródło: Sammobile, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw