Ręka trzymająca smartfon, na którym widać zdjęcie stadionu lekkoatletycznego z bieżnią i trybunami.
LINKI AFILIACYJNE

Galaxy S24 Ultra z kolejnymi poprawkami aparatu. Samsung chce, aby twoje zdjęcia były jeszcze lepsze

2 minuty czytania
Komentarze

Najnowsze flagowce Samsunga, w tym topowy Galaxy S24 Ultra, są dostępne w sklepach od około trzech miesięcy. Na szczęście producent nie skupił się na liczeniu zysków i faktycznie poprawia sprzedawane modele. Tym razem poprawki po raz kolejny mają wpłynąć na jakość robionych fotek.

Aparat w topowym Samsungu z kolejnymi poprawkami

Tylna część smartfona z zestawem pięciu obiektywów aparatu rozmieszczonych w pionowej linii na górnym lewym rogu, na tle terakotowych płytek.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Za najnowszym przeciekiem stoi niezawodny użytkownik portalu X o pseudonimie Ice Universe. Ma on na koncie kilka potwierdzonych informacji, wśród których można wyróżnić ostatnią aktualizację S24 Ultra. Według wpisu Samsung ma pracować nad poprawkami aparatu.

Zrzut ekranu tweeta od ICE UNIVERSE o tym, że Samsung Galaxy S24 Ultra poprawi wiele problemów z aparatem w najbliższej aktualizacji firmware'u kamery, w tym jakość zdjęć teleobiektywem, balans bieli i nieprawidłowy czerwony kolor, ale nie podano dokładnego harmonogramu. Autor wyraża nadzieję na rozwiązanie problemu w kwietniu.
Tłumaczenie: Samsung Galaxy S24 Ultra poprawi wiele problemów z aparatem w następnej „aktualizacji oprogramowania aparatu”, w tym jakość obrazu z teleobiektywu, niedokładny balans bieli i nieprawidłowy czerwony kolor. Ale nie podali dokładnego harmonogramu. Mam nadzieję, że rozwiążą ten problem w kwietniu. Fot. X / zrzut ekranu

Na liście zmian wymieniono ogólny wzrost jakości zdjęć z teleobiektywów, udoskonalenie pracy balansu bieli, a także wyeliminowanie problemu z nieprawidłowym kolorem czerwonym. Dokładny termin aktualizacji nie jest znany. Informator liczy na poprawki w kwietniu, natomiast redakcja protalu Sammobile sugeruje, że wyczekiwane uaktualnienie może pojawić się w maju, a nawet w czerwcu.

Dotychczasowe poprawki Galaxy S24 Ultra

Ręka trzymająca smartfon z ekranem wyświetlającym komunikat o aktualizacji oprogramowania na tle naturalnej zieleni drzew iglastych.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Smartfon jest dostępny w sprzedaży od blisko 3 miesięcy. Przez ten czas telefon dostał już kilka aktualizacji. Ostatnia wypuszczona pod koniec marca 2024 roku także usprawniła pracę algorytmów do przetwarzania zdjęć. Producent pracował nad fotografowaniem pod światło, zdjęciami z powiększeniem, czy poprawił jakość tekstu. Osobiście testuję Samsunga Galaxy S24 Ultra i muszę przyznać, że jest to telefon z dobrym aparatem. Jeśli szukasz urządzenia z trzykrotnym i pięciokrotnym przybliżeniem optycznym, sprzęt nie ma konkurencji.

Źródło: Sammobile, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw