Neonowy portal w kształcie koła otoczony przez kolorowe koralowce, z widokiem na niebo z chmurami.

Adobe Photoshop zrobi z ciebie grafika. Wystarczy wpisać kilka słów, a AI zajmie się resztą

3 minuty czytania
Komentarze

Adobe Photoshop to jeden z najpopularniejszych programów służących do obróbki graficznej, ale i do tworzenia własnych materiałów. Teraz udostępniona została kolejna wersja beta, gdzie do głosu dochodzi sztuczna inteligencja. Wystarczy bowiem wpisać kilka słów, a obraz zostanie stworzony za nas. Tworzenie grafik stało się właśnie banalnie proste i nie trzeba być już profesjonalistą, by zajmować się takimi rzeczami.

Adobe Photoshop rozszerza Generative Fill

Niedźwiedź grający na gitarze przy ognisku z widokiem na górski krajobraz i kosmiczne galaktyki na nocnym niebie.
Obraz stworzony z wykorzystniem nowych funkcji Photoshopa. Fot. Anna McNaught / Adobe / materiały prasowe

Możliwości modeli sztucznej inteligencji stworzonych do generowania obrazów potrafią zachwycić. Zresztą wystarczy spojrzeć na to, co potrafi Midjourney, ale i DALLE–3. Adobe nie mogło zostać w tyle, więc opracowywany przez nich model Firefly także staje się coraz lepszy. Ostatnio poinformowano o tym, że ten zostanie zaimplementowany w Adobe Premiere Pro, a teraz przyszła pora na Photoshopa. Wprawdzie narzędzie korzystające z możliwości AI wprowadzono do programu już w zeszłym roku, to teraz doczekało się sporej aktualizacji.

Prezentacja nowych możliwości sztucznej inteligencji w Photshopie.

Generative Fill, bo o nim właśnie mowa, mogło pomagać w tworzeniu poszczególnych elementów na grafice czy wypełnianiu niektórych jej fragmentów. Udostępniona w wersji beta nowa wersja jest w stanie tworzyć już całe obrazy na podstawie krótkiego prompta (polecenia). Innymi słowy, nie potrzeba wcale dużych zdolności do tego, by w Photoshopie stworzyć grafikę wyglądającą w pełni profesjonalnie. Wystarczy mieć pomysł, a Adobe Photoshop zrealizuje go za nas. Opcja Text to Image z pewnością dużo zmieni dla osób, które stale wykorzystują program graficzny do swojej pracy.

Sztuczna inteligencja będzie się dalej uczyć

Pomidor o różnych kolorach na szarej talerzu, na tle szaro-niebieskich płytek.
Fot. Adobe / materiały prasowe

Korzystając z Adobe Photoshop, można także teraz dodawać obrazy referencyjne, które posłużą modelowi AI, by stworzyć podobny obraz lub jego fragment. Jednocześnie dochodzi także możliwość tworzenia obrazów podobnych do tego, co już uzyskaliśmy lub sami zrobiliśmy. Mowa o Generate Similar, czyli różnych wariacjach danego obiektu, jak np. miski z owocami. Nie zapomniano również o tym, by sztuczna inteligencja mogła sama tworzyć tła do obiektów. Wystarczy wpisać odpowiedniego prompta, a funkcja Generate Background zrobi wszystko za nas.

Butelka perfum na błękitnym tle z dodatkiem orchidei i przekrojonych pomarańczy.
Fot. Adobe / materiały prasowe

Nowe funkcje dostępne są jeszcze w wersji beta oprogramowania, ale z czasem powinny zawitać także to finalnej wersji Photoshopa. Część z funkcji była już wcześniej dostępna, to teraz mają one działać szybciej i lepiej. Jeżeli interesuje was temat obróbki graficznej, to warto także sprawdzić nasz ranking aplikacji do rysowania.

Źródło: Adobe. Zdjęcie otwierające: Adobe / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw