Animowana postać Netia wychodzi z dekodera EvoBox IP marki Netia, a w tle widoczny jest ekran z logo popularnych kanałów telewizyjnych.

Nowa oferta sieci Netia „ograniczy koszty”. To pionierska technologia

2 minuty czytania
Komentarze

Netia może pochwalić się niemałym sukcesem. Firma wprowadza nietypową ofertę, która przy okazji będzie tańsza w użytkowaniu. Mowa o intrygującej usłudze telewizji dla hoteli, która będzie działać w chmurze. Poprzednie rozwiązanie zakładało istnienie w obiekcie tzw. stacji czołowej, przez co było drogie dla mniejszych ośrodków. Teraz jednak to się zmienia.

Netia wprowadza telewizję z chmury dla hoteli

Rodzina w domowym wnętrzu, kobieta i mężczyzna z uśmiechem patrzą na młodą dziewczynkę w niebieskiej sukience i z plecakiem, prawdopodobnie wracają z pracy lub szkoły.
Fot. Netia / materiały prasowe

Opisywaną wyżej usługę Netia oferuje w modelu subskrypcyjnym (ceny podawane po kontakcie z instytucjami), przez co hotele mogą wyposażyć się w telewizję z 60 kanałami bez potrzeby instalowania dodatkowych urządzeń w ok. 7 dni od podpisania umowy.

Nową usługą Netia wpisuje się w światowy trend w świadczeniu usług telewizji hotelowej w technologii IP. Chmura to rozwiązanie, które pozwala na dostarczanie bardziej zaawansowanych usług wspierających sprzedaż do klientów hoteli oraz optymalizujących miesięczne koszty utrzymania biznesu.

Poza olbrzymią satysfakcją z bycia pionierem nowej technologii w tej części Europy (przyp. red. Środkowo-Wschodniej), mam też przekonanie, że nowe rozwiązanie znacząco ograniczy koszty wdrożenia dla samych hoteli, jak również skróci do minimum proces dostarczenia. Co więcej, dzięki redundancji centralnego punktu dystrybucji kontentu, rozwiązanie chmurowe gwarantuje znacząco wyższe wskaźniki ciągłości działania.

Krzysztof Jaworski, Starszy Kierownik Produktu w Dziale Zaawansowanych Rozwiązań ICT, Netia S.A.

Co istotne, nowe rozwiązanie wykorzystuje również szyfrowanie typu end-to-end, DRM, a także klucze licencyjne dla każdego z ekranów w hotelu. Z takim rozwiązaniem nie ma szans, że ktoś będzie w nieautoryzowany sposób przechwytywać sygnał. Jeżeli jednak rzadko bywacie w hotelach i wolicie oglądać seriale w domu, sprawdźcie też, jaki 65-calowy telewizor wybrać.

Pamiętajcie też, że na naszym portalu znajdziecie ranking internetu mobilnego oraz zestawienie najlepszych ofert internetu na kartę.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw