iPhone stoi na biurku z ekranem głównym widocznym, pokazującym aplikacje i pogodę na miejscowość Lidzbark Warminski, w tle rozmyte biurko z komputerem. Ten smartfon będzie kompatybilny z iOS 18

iPhone 16 Pro z 256 GB pamięci. Apple robi roszady związane z miejscem na dane

3 minuty czytania
Komentarze

Od wielu miesięcy w sieci pojawiają się kolejne spekulacje dotyczące nadchodzącego iPhone’a 16. Ostatnia plotka sugeruje, że Apple zrezygnuje z wariantu 128 GB pamięci w bazowej wersji modelu Pro, a miejsce na dane rozpocznie się od 256 GB.

iPhone 16 Pro z większą pamięcią bazową?

Dwa smartfony iPhone 16 z przednią cześcią pokazującą scenę zachmurzonego nieba nad jeziorem, ujęte między literami "P" i "C".
Fot. MacRumors / zrzut ekranu

Jak podaje portal Mac Observer, Apple w nowym modelu iPhone 16 Pro ma zaprezentować wersję zaczynającą się od 256 GB pamięci. Oznaczałoby to, że w modelu Pro nie będzie występował wariant z 128 GB na zdjęcia, wiadomości, aplikacje czy inne dane. Serwis Macrumors zaznacza jednak, że ta plotka nie ma dostatecznie pewnego źródła, więc na ten moment trzeba traktować ją jako niepewną informację. Jeśli firma faktycznie porzuci 128 GB jako bazę w iPhonie 16 Pro, pozostaną trzy opcje przechowywania Pro: 256 GB, 512 GB i 1 TB.

Zwiększenie pojemności pamięci bazowej w iPhone 16 Pro do 256 GB zamiast 128 GB, które było standardem w poprzednich modelach, może być wynikiem kilku czynników. Przede wszystkim, rosnące wymagania co do jakości i rozmiarów danych generowanych przez aplikacje oraz multimedia. Programy stają się coraz bardziej zaawansowane i potrzebują więcej przestrzeni na przechowywanie informacji, podobnie jak zdjęcia i wideo zapisywane w coraz lepszej jakości.

Taka decyzja może być również odpowiedzią na oczekiwania rynku – użytkownicy coraz częściej korzystają ze swoich smartfonów jak z głównego narzędzia do pracy, rozrywki i komunikacji, co również generuje zapotrzebowanie na więcej miejsca na pliki i aplikacje.

Inne plotki dotyczące iPhone’a 16

Czarny iPhone z potrójnym aparatem fotograficznym oparty o pudełko z napisem "iPhone", w tle rozmazane biurko i obraz.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Spekulacje dotyczące kolejnego flagowca Apple dotyczą wielu kluczowych kwestii. Niedawno informowaliśmy m.in., że iPhone 16 ma otrzymać dużą zmianę w aparacie – nowe modele mogą mieć specjalną powłokę antyodblaskową, która znacząco poprawi jakość zdjęć, redukując problemy z odblaskami w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo iPhone 16 Pro ma być wyposażony w najnowszy chip Apple A18, co zapewni lepszą wydajność i efektywność energetyczną.

Kolejne plotki sugerują, że iPhone 16 Pro oraz iPhone 16 Pro Max zostaną wyposażone w większe ekrany, odpowiednio o przekątnych 6,3 i 6,9 cala, co będzie również wiązać się z niewielkim wzrostem rozmiarów obudowy tych modeli​.

iPhone 16 plotki. Tył smartfona z logo Apple trzymanego w ręce na tle rozmytego pokoju. Smartfon dostanie aktualizację do iOS 18
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Na pewno duże zmiany obejmą także system operacyjny wraz z wprowadzeniem iOS 18. Jedną z największych modyfikacji ma przejść asystentka głosowa Siri. Choć na ten temat nie ma żadnych nowych wieści, my nadal mamy nadzieję, że wraz z premierą nowej wersji oprogramowania zobaczymy Siri po polsku.

Premiera urządzeń iPhone 16 planowana jest na wrzesień 2024 roku.

Źródło: Mac Observer, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw