Osoba trzyma smartfon z wyświetlonym menu szybkich ustawień, na tle rozmytego wnętrza z zielonym oświetleniem LED.

Tej funkcji Galaxy AI na pewno nie używasz. To jedna z najciekawszych możliwości nowych flagowców

3 minuty czytania
Komentarze

Jeśli na swoim smartfonie korzystasz z funkcji Galaxy AI, pozwól, że pokażę ci opcję, której możesz nie doceniać. Chodzi o jedną z możliwości dotyczącą edycji wideo, która została udostępniona w ramach dużej aktualizacji One UI 6.1 firmy Samsung.

Instant Slow-Mo do spowalniania wybranego fragmentu wideo

Czarny smartfon z potrójnym aparatem umieszczony na zielonej trawie z koniczyną, dostępny w sieci Komputronik.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Galaxy AI to nowoczesna technologia sztucznej inteligencji opracowana przez firmę Samsung, integrująca funkcje AI zarówno w urządzeniu (ang. on-device), jak i w chmurze (ang. cloud-based). Została zaprojektowana, aby ulepszać codzienne doświadczenia użytkowników z urządzeniami mobilnymi, poprzez usprawnienie komunikacji, produktywności i kreatywności.

Jak podaje portal TechRadar, jedna z możliwości Galaxy AI jest szczególnie niedoceniana. Funkcja Instant Slow-Mo pozwala na przekształcenie zwykłych filmów w nagrania w zwolnionym tempie, aby uchwycić dynamiczne momenty z większą szczegółowością. Działa to poprzez dodawanie sztucznych klatek między istniejącymi, co tworzy efekt slow motion. Instant Slow-Mo wspiera formaty MP4 w rozdzielczościach od 720p do 4K i wymaga mocnych układów scalonych do przetwarzania wideo. Jeśli zastanawiasz się, jaki Samsung wybrać, sprawdź nasze zestawienie.

Jak to działa?

Osoba trzymająca smartfon z otwartymi kartami przeglądarki internetowej na ekranie.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Już tłumaczę, jak z tego skorzystać. Wybieramy wideo z galerii i klikamy Edytuj. Następnie zaznaczamy moment filmu i wybieramy Dostosuj prędkość oraz opcję prędkości. Teraz wystarczy zapisać materiał. Co jest takiego szczególnego w tej opcji? W klasycznym trybie slow motion to system wybiera, które fragmenty będą spowolnione, a które nie. W przypadku tej funkcji, dzięki temu, że edytujemy istniejący materiał, a nie taki, który dopiero powstaje, sami wybieramy część wideo wartą wyróżnienia.

Funkcja jest dostępna na niektórych urządzeniach Samsunga w aktualizacji One UI 6.1.

Funkcje Galaxy AI, które kochają Polacy

Osoba trzymająca tablet z włączoną funkcją wyszukiwania obrazem, który pokazuje plecak.
Fot. Samsung / materiały prasowe

​Niedawno Samsung podzielił się informacjami o czterech najpopularniejszych funkcjach Galaxy AI w Polsce. Do najchętniej używanych należy Photo Editor, umożliwiający zaawansowaną edycję i manipulację obrazami. Druga funkcja to generator tapet, czyli aplikacja Wallpaper, która współpracuje z AI od Samsunga i Google, pozwalając użytkownikom tworzyć unikatowe wzory.

Kolejna to inteligentna klawiatura (Samsung Keyboard), ułatwiająca tłumaczenie tekstów na 13 języków i dostosowująca ton wiadomości. Na czwartym miejscu jest Circle to Search, które umożliwia szybkie wyszukiwanie informacji na ekranie telefonu.

Źródło: TechRadar, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw