One UI 6.1 grafika Samsunga

Te cztery funkcje Galaxy AI kochają Polacy. Samsung zdradził, z czego korzystamy najczęściej

3 minuty czytania
Komentarze

Samsung jest jednym z najchętniej wybieranych producentów smartfonów na polskim rynku. Czy zastanawialiście się, jakie funkcje Galaxy AI są najczęściej używane przez Polaków? Producent podzielił się zestawieniem czterech topowych narzędzi wspomaganych sztuczną inteligencją, które wręcz pokochaliśmy.

Funkcje Galaxy AI, które kochają Polacy – Spis treści

Samsung liderem na polskim rynku

Smartfon stoi na białej powierzchni z włączonym ekranem wyświetlającym interfejs użytkownika, w tle czarne tło.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Samsung, znany na całym świecie gigant technologiczny, od lat utrzymuje czołową pozycję wśród producentów smartfonów, także na polskim rynku. Nieustannie rozwijająca się technologia, w tym sztuczna inteligencja, stała się nieodłącznym elementem nowoczesnych urządzeń mobilnych, szczególnie że marka oferuje aktualizację z Galaxy AI także dla starszych modeli.

Polacy chętnie sięgają po smartfony z serii Galaxy, doceniając nie tylko ich jakość, ale również innowacyjne funkcje, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne użytkowanie. Interesujące wydaje się, które funkcje Galaxy AI, czyli narzędzia wspomagane przez sztuczną inteligencję, zyskały szczególną popularność w naszym kraju.

A jeśli zastanawiasz się, jaki Samsung wybrać, sprawdź nasze zestawienie.

Fot. Samsung / materiały prasowe

Samsung, wychodząc naprzeciw ciekawości nas wszystkich, podzielił się informacjami na temat czterech funkcji Galaxy AI, z których korzystamy najczęściej. Zestawienie bazuje na rzeczywistym użytkowaniu, a dane pochodzą od osób, które wyraziły zgodę na ich agregację. Liczba użyć danej funkcji była liczona od premiery Samsunga Galaxy S24.

Dane mają charakter ilościowy i pozyskiwane są wyłącznie od użytkowników, którzy wyrazili zgodę na pozyskiwanie ich w celach diagnostycznych i w celach usprawnienia działania aplikacji.

Biuro prasowe Samsung w rozmowie z Android.com.pl

TOP 4 funkcje Galaxy AI w Polsce

Miejsce pierwsze należy do aplikacji Photo Editor, która pozwala całkowicie zmienić zdjęcia w ciągu kilku sekund za pomocą uczenia maszynowego. Można dzięki niej m.in. wyszukiwać i usuwać obiekty na dowolnym obrazie, a następnie przesuwać je, zmieniać ich rozmiar i umieszczać w wybranym miejscu. 

Na drugiej pozycji plasuje się aplikacja Wallpaper – narzędzie umożliwiające generowanie przez użytkowników unikatowych tapet, korzystając z instrukcji. Dzięki współpracy sztucznej inteligencji Samsunga i Google, użytkownicy mogą tworzyć tapety „na żądanie”, wybierając spośród dziewięciu tematów.

Funkcje Galaxy AI. Prezentacja czterech najczęściej używanych funkcji AI w Polsce przedstawiona na smartfonach: 1. Photo Editor z edycją zdjęcia na plaży, 2. Wallpaper z zimowym krajobrazem, 3. Samsung Keyboard z klawiaturą telefonu i wiadomością tekstową, 4. Circle to Search z funkcją wyszukiwania na obrazie pokoju. Na dole uwaga o trendzie wzrostowym Galaxy S24.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Trzecie miejsce należy do inteligentnej klawiatury Samsung Keyboard, która wykorzystuje AI do ułatwienia i usprawnienia komunikacji. Narzędzie oferuje takie możliwości jak tłumaczenie wiadomości w czasie rzeczywistym na 13 języków oraz detekcję i dostosowywanie tonu pisania.

Circle to Search, funkcja wprowadzona w serii Galaxy S24, która uplasowała się na czwartym miejscu, znacznie ułatwia wyszukiwanie informacji na smartfonie. Pozwala użytkownikom szybko dowiedzieć się więcej o prawie wszystkim, co widzą na swoim ekranie, za pomocą prostego gestu i bez konieczności przełączania się między aplikacjami. Użytkownicy mogą zaznaczyć interesujący ich obiekt lub tekst na ekranie, a następnie otrzymać wyniki wyszukiwania z Google.

Źródło: Samsung, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw